Otworzą ul. Muzyczną dla kierowców

Za tydzień część ul. Muzycznej będzie udostępniona dla ruchu. Zostanie otwarta później niż zakładano. Powód? Brak gotowej sygnalizacji na skrzyżowaniu.

Ulica Muzyczna jest w dalszym ciągu placem budowy, dlatego też zostanie udostępniona dla kierowców tylko w części. Ruch zostanie dopuszczony na odcinku od skrzyżowania ulic Narutowicza / Głębokiej / Nadbystrzyckiej / Muzycznej do ul. Szczerbowskiego z nakazem skrętu w lewo w ul. Szczerbowskiego.

Co za tym idzie z ul. Szczerbowskiego będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo. Do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie ruchu na każdej jezdni, z możliwością wyjazdu z ul. Muzycznej w każdym kierunku. Na dopuszczonym do ruchu odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h.

Na skrzyżowaniu zniesione zostanie tzw. „łamane pierwszeństwo” na rzecz ustalenia drogi z pierwszeństwem na ciągu ul. Głęboka – ul. Muzyczna i odwrotnie. Oznacza to, że drogą z pierwszeństwem przestanie być ul. Narutowicza, a stanie się nią ul. Muzyczna.

Sygnalizacja świetlna

Ruchem na skrzyżowaniu będzie w dalszym ciągu sterowała sygnalizacja świetlna. Od momentu zdemontowania wysięgników i kamer detekcji Systemu Zarządzania Ruchem działa ona w trybie tzw. „stałoczasowym”, a od 4 listopada dodatkowo będzie działać w trybie całodobowym.

Do czasu montażu na skrzyżowaniu docelowej sygnalizacji, przewidzianej w ramach budowy ul. Muzycznej, czas dla poszczególnych wlotów pozostanie na niezmienionym poziomie. Wynosi on 22s dla wlotu ul. Głębokiej, 41s dla wlotu ul. Nadbystrzyckiej, około 13s dla wlotu ul. Muzycznej oraz 38s dla wlotu ul. Narutowicza i 33s dla prawoskrętu z ul. Narutowicza w ul. Głęboką, gdzie jeszcze na 50s zapala się zielona strzałka. Po zakończeniu prac nad sygnalizacją, będą nią ponownie sterować urządzenia dostosowujące poszczególne czasy do natężenia ruchu.

Od kiedy zmiany?

Zmiany wprowadzone zostaną 4 listopada (piątek) pomiędzy porannym a popołudniowym szczytem komunikacyjnym.

(fot. UM Lublin)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.