Otwarto wschodnią część obwodnicy Lublina

adsc 7409 e1413400546208

Wschodnia obwodnica Lublina otwarta! Prosto z Borka świeżo włączonym do ruchu odcinkiem ekspresówki dojedziemy m.in. do Świdnika.

13-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S17 został oddany do ruchu dzisiaj (w środę) po godz. 18. Ułatwi kierowcom z Łęcznej dojazd do lotniska w Świdniku.

Kierowcy zmierzający od strony Lubartowa i Białegostoku w kierunku Piask i dalej do Chełma lub Zamościa nie muszą już przejeżdżać przez Lublin. Właśnie otwarto wschodnią część obwodnicy miasta, pomiędzy położonym na przecięciu z DK19 węzłem Lublin Rudnik a funkcjonującym już wyjazdem z miasta w stronę Piask. Ruch tranzytowy od Piask w stronę Warszawy będzie przebiegał tak jak dotychczas przez Lublin (aleje: Witosa, Tysiąclecia oraz Solidarności) i dalej poprzez nowo oddany łącznik do węzła Lublin Sławinek.

– Kierowcy jadąc od strony Piask, Łęcznej czy też Lubartowa będą mogli skorzystać z fragmentu obwodnicy by dotrzeć do węzła Lublin Zadębie i dalej przez drogę wojewódzką 822 do portu lotniczego – mówi Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wschodnia część obwodnicy odciąży także leżącą w ciągu DK82 ul. Turystyczną. – Kierowcy jadąc od strony Łęcznej mogą na węźle Lublin Tatary wybrać jeden z dwóch nowych wariantów dojazdu do centrum. Skręcić w prawo na obwodnicę i poprzez węzeł Lublin Rudnik wjechać do miasta lub skręcić w lewo a na węźle Lublin Zadębie zjechać w ul. Mełgiewską – wyjaśnia Nalewajko.

– Apelujemy do kierowców o baczne obserwowanie znaków i rozważną jazdę. Na wjeździe do Lublina przebudowaną DK19 trwają jeszcze prace porządkowe – dodaje.

aDSC_7415

aDSC_7434

fot. gddkia.gov.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.