Otwarcie stadionu lekkoatletycznego opóźnione

stadion lekkoatletyczny lublin
stadion lekkoatletyczny lublin

Otwarcie stadionu lekkoatletycznego miasto deklarowało na początek września. Dziś już wiemy, że odbędzie się to w październiku. Wszystko przez nieplanowane prace.

 

Przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy al. Zygmuntowskich w Lublinie ruszyła w maju 2016 r. i miała zakończyć się 31 sierpnia. Władze miasta zapewniały, że uda się dotrzymać terminu. Jednak jak przy każdej większej inwestycji, są i opóźnienia.

 

– W trakcie budowy okazało się konieczne przeprowadzenie dodatkowych, nieprzewidzianych wcześniej prac, bez których niemożliwe byłoby wykonanie robót podstawowych – informuje Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza. Wykonawca zobowiązany jest do zakończenia robót do końca września, ale przewidujemy, że zasadnicze prace powinny zakończyć się w przyszłym tygodniu.

 

Na stadionie prowadzone są prace wykończeniowe. Trwa sprzątanie pomieszczeń i placu budowy, na ukończeniu jest realizacja bieżni treningowej prostej, nawierzchni drogowych przy wjeździe na teren stadionu i montaż elementów sportowych trwale związanych z nawierzchnią. – W toku jest również zakup wyposażenia. Pierwsze odbiory już się rozpoczęły, trwają także badania i certyfikacja obiektu – dodaje Bobowska.

 

Lubelski stadion będzie posiadał kategorię III A według wymogów IAAF. Na trybunach zasiądzie 1370 kibiców.

 

Uroczyste otwarcie

Otwarcie stadionu lekkoatletycznego zaplanowano na drugą połowę października. – Program jeszcze jest w opracowaniu, jednak możemy wskazać w nim trzy punkty tematyczne. Planujemy zawody dla szkół, część oficjalną oraz spotkanie ze sportowym mistrzem – zdradza nam Joanna Bobowska.

 

Mamy to!

W 2018 roku Lublin zostanie gospodarzem mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Impreza odbędzie się w dniach 22-22 lipca. Zobaczymy najlepszych polskich lekkoatletów m.in. Anite Włodarczyk, Pawła Fajdka czy Piotra Małachowskiego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.