Otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów w maju. Wicepremier podał datę

siłownia trening
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Rząd przygotowuje się do znacznego odmrożenia gospodarki w maju. Oprócz ogródków gastronomicznych, hoteli i sklepów w galeriach handlowych planuje również w maju otworzyć siłownie, kluby fitness i baseny.

Otwarcie siłowni i basenów w maju

Wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował podczas wtorkowego spotkania pod przewodnictwem prezydenta Andrzeja Dudy ws. planu odmrażania gospodarki, że w środę podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego zaproponuje propozycje dotyczące kalendarza odmrożenia gospodarki.

Przypomnijmy, że w poniedziałek wicepremier Gowin poinformował, że od 4 maja będą mogły otworzyć się hotele (50 procent miejsc w hotelach), ogródki gastronomiczne przy restauracjach oraz sklepy w galeriach handlowych, sklepy meblowe, budowlane oraz sklepy z elektroniką.

ZOBACZ TAKŻE:
Ogródki gastronomiczne, hotele i sklepy w galeriach otwarte po majówce

Na wtorkowej debacie zaproponował również, żeby od 4 maja w reżimie sanitarnym mogły otworzyć się siłownie, kluby fitness oraz baseny.

„Podczas debaty zorganizowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę zaproponowałem, by w odpowiednim reżimie sanitarnym od 4 V [4 maja-red.] m.in. w pełni otworzyć handel detaliczny, ogródki przy obiektach gastronomicznych, 50 procent miejsc w hotelach, kluby fitness i inne usługi” – napisał Jarosław Gowin na Twitterze.

Oznacza to, że prawdopodobnie od 4 maja otwarte będą wszystkie sklepy meblowe (m.in. IKEA, JYSK, Agata Meble), sklepy budowlane (m.in. OBI, Leroy Merlin, Castorama, Bricoman), czy też z elektroniką (m.in. Media Markt, RTV Euro AGD).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.