Otwarcie nowej siedziby Komisariatu III Policji w Lublinie

komisariat III Lublin

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Komisariatu III na ul. Kunickiego 42 w Lublinie. Nowy obiekt o powierzchni użytkowej ponad 2 tys. metrów to nowoczesne, funkcjonalne miejsce pracy policjantów, a jednocześnie miejsce przyjazne dla interesantów i osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem to kwota około 10 mln. złotych.

W uroczystości otwarcia obiektu wzięli: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, reprezentanci służb mundurowych, sądów, szefowie prokuratury oraz kadra kierownicza garnizonu Policji lubelskiej.

Lubelscy policjanci otrzymali 23 pojazdy służbowe. Jest to 13 pojazdów oznakowanych i 10 nieoznakowanych, następujących marek: Kia Cee’d, Kia Venga, Skoda Yeti, Opel Corsa, Hyundai.

Dwukondygnacyjny obiekt jest przestronny, a jednocześnie funkcjonalny. Powierzchnia użytkowa budynku biurowego to ponad 2 tys. mkw. Oprócz nowocześnie wyposażonych pokoi wewnątrz znajdują się także: nowe stanowisko kierowania, poczekalnia, recepcja, punkt przyjęć interesantów, sala odpraw, siłownia, szatnie, magazyn broni, składnice akt, magazyny dowodów rzeczowych, pokoje przesłuchań oraz okazań. Z kolei na zewnątrz, dużym udogodnieniem jest plac, na którym mieści się ponad 70 miejsc parkingowych, w tym zadaszonych, dla policjantów i interesantów. Budynek jest również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do nowej siedziby przenieśli się również funkcjonariusze z VIII komisariatu. Od 1 stycznia 2015 roku zmianie ulegnie struktura organizacyjna obu jednostek.  Komisariat III Policji będzie największym komisariatem Policji w Lublinie. Łącznie będzie tam pracować 106 funkcjonariuszy oraz 5 pracowników cywilnych.

68-71036

68-71037

68-71038

© materiały & fotografia: Lubelska Policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.