Otrzymała na Instagramie wiadomość o spadku. Przelała oszustom 16 tys. złotych

instagram
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Piszą do użytkowników Instagrama i informują o rzekomym spadku. Wystarczy tylko zapłacić podatek od darowizny.

Lublinianka miał dostać wielki spadek

Do 28-letniej mieszkanki Lublina na Instagrama napisała nieznana jej osoba. Z informacji jakie otrzymała wynikało, iż jest to starsza, samotna kobieta, która posiada bardzo duży majątek. Z racji tego, że nie posiada bliskich szuka osoby, którą mogłaby obdarować pieniędzmi.

W celu otrzymania przelewu 28-latka musiała jedynie pokryć należności podatkowe wynikające z darowizny. Łącznie w kilku przelewach przekazała na zagraniczne rachunki 16 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, zgłosiła ten fakt na policję.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Boże, widzisz i nie grzmisz. Kolejna głupia i pazerna. Nie wiedziała, że takie sprawy załatwia się przez notariusza. Co za ciemnota.