Otrzymała na Instagramie wiadomość o spadku. Przelała oszustom 16 tys. złotych

instagram
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy. Piszą do użytkowników Instagrama i informują o rzekomym spadku. Wystarczy tylko zapłacić podatek od darowizny.

Lublinianka miał dostać wielki spadek

Do 28-letniej mieszkanki Lublina na Instagrama napisała nieznana jej osoba. Z informacji jakie otrzymała wynikało, iż jest to starsza, samotna kobieta, która posiada bardzo duży majątek. Z racji tego, że nie posiada bliskich szuka osoby, którą mogłaby obdarować pieniędzmi.

W celu otrzymania przelewu 28-latka musiała jedynie pokryć należności podatkowe wynikające z darowizny. Łącznie w kilku przelewach przekazała na zagraniczne rachunki 16 tysięcy złotych. Kiedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, zgłosiła ten fakt na policję.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Boże, widzisz i nie grzmisz. Kolejna głupia i pazerna. Nie wiedziała, że takie sprawy załatwia się przez notariusza. Co za ciemnota.