Oszustwo za pomocą SMS. Myślała, że dopłaca 76 gr, straciła 6 tysięcy złotych

telefon
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

O tym, że należy dokładnie przeczytać i zweryfikować wiadomość przekonała się mieszkanka gminy Puchaczów. Kobieta myślała, że dopłaca 76 gr do ogłoszenia, a straciła 6 tys. zł.

W poniedziałek 34-latka otrzymała wiadomość sms, z treści której wynikało, że powinna dokonać zaległej dopłaty w wysokości 0,76 zł do ogłoszenia, w przeciwnym razie ogłoszenie zostanie zablokowane.

Po kliknięciu w link, który był dołączony w wiadomości sms od razu została przekierowana na stronę banku celem wykonania przelewu, gdzie była podana kwota transakcji w wysokości 0,76 zł. Po wprowadzeniu kodów strona internetowa automatycznie się zamknęła.

Kobieta myślała, że to jakiś błąd, więc postanowiła sprawdzić swoje saldo w banku. Okazało się, że z konta zostały przelane środki o łącznej kwocie 6 000 zł na nieznany rachunek bankowy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.