Oszustwo „na policjanta” w Lublinie. Policjanci zatrzymali 16-latka z Krakowa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci ustalili i zatrzymali 16-latka z Krakowa, który brał udział w oszustwie metodą „na policjanta”. Ofiarą padła 77-letnia mieszkanka Lublina, która z okna wyrzuciła ponad 23 tys. zł.

Wracamy do sprawy, o której pisaliśmy w poniedziałek (tutaj). Mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”, w wyniku którego straciła ponad 23 tys. zł. Kobieta wyjaśniła, że otrzymała telefon od osób przedstawiających się jako policjant i prokurator.

Rozmówcy oświadczyli, że biorą udział w zatrzymaniu groźnych przestępców. W związku z tym poprosili kobietę o pomoc. W tym celu miała przekazać im swoje oszczędności, które miały być wykorzystane przy zatrzymaniu i zwrócone w ciągu 48 godzin.

Kobieta zgodnie z poleceniem wyrzuciła przez okno gotówkę w reklamówce. Po chwili leżące na ziemi pieniądze podniósł młody mężczyzna, który bez słowa oddalił się w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP wspierani przez kryminalnych z KWP w Lublinie. Wykonane ustalenia doprowadziły policjantów do Krakowa. Tam wczoraj operacyjni weszli do jednego z lokali, gdzie zatrzymany został 16-latek.

„Nieletni sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu rodzinnego w Krakowie, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.