Lublin. Wyrzuciła z balkonu w reklamówce ponad 23 tys. zł. Kobieta padła ofiarą oszustów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W piątek do lubelskich policjantów zgłosiła się 77-letnia mieszkanka Lublina, która z balkonu wyrzuciła ponad 23 tys. złotych. Kobieta padła ofiarą oszustów.

W piątek w Lublinie doszło do kolejnego oszustwa metodą na „policjanta”, „prokuratora” oraz do kilku prób oszustwa. Wieczorem na policję wraz z córką zgłosiła się 77-letnia mieszkanka Lublina, która przez okno wyrzuciła ponad 23 tys. złotych.

Kobieta wyjaśniła policjantom, że otrzymała telefon od osób przedstawiających się jako policjant i prokurator. Rozmówcy oświadczyli, że biorą udział w zatrzymaniu groźnych przestępców. W związku z tym poprosili kobietę o pomoc.

„W tym celu miała przekazać im swoje oszczędności, które miały być wykorzystane przy zatrzymaniu i zwrócone w ciągu 48 godzin. Kobieta została poproszona o wyrzucenie gotówki z okna swojego mieszkania na 3 piętrze” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny przypominają, że oszustwa przybiera różne formy. Sprawcy podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną.

Czytaj także: Kolejna mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustwa. Wyrzuciła z balkonu 65 tys. zł

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.