Oszustwo na pelet. Idzie sezon grzewczy złodzieje zmieniają metody. Uważaj!

shutterstock 535637413
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

To przykre zdarzenie jest przestrogą dla wszystkich, którzy dokonują zakupów przez internet. Należy zawsze zachować czujność i sprawdzać wiarygodność sprzedawcy, a także unikać płatności z góry w przypadku podejrzeń o oszustwo. Oszczędzi to nie tylko pieniądze, ale także stres i zawód wynikający z nieuczciwych transakcji.

Okazja w internecie — wysokie ryzyko oszustwa

Do tomaszowskiej komendy Policji zgłosiła się 42-letnia mieszkanka gminy Tarnawatka jako ofiara oszustwa. Według relacji kobiety natrafiła ona na kuszącą ofertę sprzedaży pelletu na popularnym portalu ogłoszeniowym. Po telefonicznym uzgodnieniu szczegółów transakcji postanowiła dokonać wpłaty na konto sprzedającego, przekazując mu prawie 9 tysięcy złotych za siedem palet pelletu. Na nieszczęście kobiety po dokonaniu przelewu, kontakt ze sprzedawcą został całkowicie zerwany, a zamówiony towar nigdy nie dotarł.

Radiowóz policji na sygnałach
Radiowóz policji na sygnałach | fot. Dominik Wąsik

Policja z Tomaszowa Lubelskiego prowadzi śledztwo

Policjanci z tomaszowskiej komendy podjęli śledztwo w tej sprawie i jednocześnie apelują o rozwagę podczas zakupów online. Ostrzegają przed internetowymi oszustami, którzy publikują fałszywe ogłoszenia, licząc na łatwy zysk.

Jak ustrzec się przed internetowym oszustwem?

W celu zminimalizowania ryzyka oszustwa warto sprawdzić opinie o sprzedającym przed dokonaniem transakcji. Najbezpieczniejszą opcją płatności jest wybór „za pobraniem”, czyli dokonanie płatności dopiero po otrzymaniu zamówienia od kuriera. To skuteczny sposób na uniknięcie oszustw i zabezpieczenie swoich środków finansowych

Ponadto warto korzystać z form ochrony kupujących dostępnych na popularnych portalach ogłoszeniowych.

Wyłączyć emocje przy zakupach na odległość szczególnie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.