Oszust chciał kupić zabawki. Wyłudził 2000 zł od nieświadomej mamy i dziecka

Telefon z napisem uwaga oszustwo
Fot. pexels.com

Pewna 44-latka z powiatu łukowskiego postanowiła na jednym z popularnych portali aukcyjnych sprzedać zabawki. Nieświadoma faktu, że rozmawia z oszustem, postępowała według podawanych instrukcji. Pokrzywdzona kliknęła podesłany jej link i podała numer oraz datę ważności karty bankowej. To wystarczyło, aby oszust dokonał wypłaty na kwotę prawie 2000 zł.

kpp łuków oszustwo na zabawki
Przedmiot wystawiony na portalu ogłoszeniowym | fot. KPP Łuków

Chwila nieuwagi zakończona kradzieżą

Wczoraj (11.07.2023) łukowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie, którego ofiarą padła 44-latka z gminy Łuków. Kobieta na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych zaoferowała do sprzedaży zabawki córki. Bardzo szybko z kobietą i jej córką skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem.

Korespondując z kupującym córka 44-latki kliknęła w podesłany im link. Niestety podała też numer i datę ważności karty bankowej. Kupujący miał im wpłacić 20 złotych za sprzedawane zabawki. Niestety okazało się, że zamiast wpłaty, z konta 44-latki „zniknęło” prawie 2 tysiące złotych.

Na całe szczęście dla kobiety bank zablokował jej konto i uchronił od dalszej utraty zgromadzonych środków.

Policja apeluje o ostrożność i czujność przy transakcjach na odległość

Kolejny raz przypominamy, że oszuści  ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w Internecie, ale i też wśród sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Pamiętaj, żeby nie „klikać” w link niewiadomego pochodzenia, bądź przesłany przez nieznaną nam osobę i podawać danych z karty płatniczej. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić oszczędności. – mówi asp. szt. Marcin Józwik z KPP Łuków

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.