Oszukał mieszkankę na 15 tys. zł. Na koniec kazał jej zgłosić się na policję, bo właśnie padła ofiarą oszustwa

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Właśnie została pani oszukana, proszę zgłosić się na komisariat – tymi słowami zakończył rozmowę z 41-letnią kobietą oszust, który wyłudził od niej 15 tysięcy złotych.

Okradł kobietę i kazał jej zgłosić się na policję

W poniedziałek (27.06) na 4. komisariat w Lublinie zgłosiła się 41-letnia mieszkanka. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszustwa. Z jej relacji wynikało, iż zadzwonił do niej mężczyzna podający się za pracownika banku.

Rozmówca poinformował 41-latkę, iż ktoś włamał się na jej konto i próbuje zaciągnąć pożyczkę. By uchronić się przed oszustwem, kobieta została poproszona o szybkie zaciągnięcie kredytu w maksymalnej kwocie i przekazanie pieniędzy poprzez wpłatomat na rachunek techniczny.

Pokrzywdzona pod presją czasu realizowała kolejne polecenia przestępcy. Szybko udała się do banku, gdzie zaciągnęła kredyt w kwocie 15 tysięcy złotych, a następnie poszła pod wskazany wpłatomat i tam za pomocą kodów blik wpłaciła wszystkie pieniądze.

Na koniec mężczyzna zapytał 41-latkę, czy wie, gdzie jest najbliższy komisariat, a następnie ze spokojem oświadczył, że „właśnie padła ofiarą oszustwa i powinna zgłosić się na policję”.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.