Oświadczyny na przysiędze wojskowej WOT w Lubartowie [ZDJĘCIA]

Oświadczyny podczas przysięgi WOT w Lubartowie | fot. WOT

W niedzielę przed pałacem Sanguszków w Lubartowie odbyła się uroczystość złożenia przysięgi przez żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To była wyjątkowa przysięga.

Na placu przed pałacem Sanguszków w Lubartowie przysięgę wojskową złożyło 180 żołnierzy, którzy rozpoczną służbę w 21. Batalionie Lekkiej Piechoty w Lublinie i 22. Batalionie Lekkiej Piechoty w Dęblinie, będących w strukturze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.

Lubelska Brygada liczy już prawie 1,7 tys. żołnierzy terytorialnej służby wojskowej i przeszło 300 żołnierzy zawodowych. Lubelska brygada docelowo ma liczyć ma 4,5 tys. żołnierzy. W jej skład wchodzić będzie pięć batalionów stacjonujących w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Dęblinie i Białej Podlaskiej.

Po niedzielnej mszy świętej szer. Wojciech Ostrysz z 22. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie poprosił o rękę wybrankę swego serca – Ewelinę. Liczni świadkowie twierdzą, że oświadczyny zostały przyjęte.

Przysięga żołnierzy Wojsko Obrony Terytorialnej w Lubartowie | fot. WOT
Przysięga żołnierzy Wojsko Obrony Terytorialnej w Lubartowie | fot. WOT

 Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zdrowia i szczęścia dla Zaręczonych! Szacunek i uznanie dla Żołnierzy WOT! Pozdrowienia z Warszawy!