Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Porywy do 90 kilometrów na godzinę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie województwa lubelskiego. W porywach może wiać z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

Silny wiatr w województwie lubelskim

Sprawdzają się wcześniejsze prognozy, zakładające stopniowe powiększanie się różnicy ciśnienia nad Polską oraz napływ chłodnej masy powietrza. W ciągu najbliższej doby najbardziej niebezpiecznym tego efektem, a zarazem odczuwalnym w całym kraju, będzie silny, południowo-zachodni i zachodni wiatr.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województwa lubelskiego.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu” – mówi Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.