Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Burze z gradem i silny wiatr do 90 km/h

burza pogoda piorun
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali kolejne w ostatnich dniach ostrzeżenie przed silnymi burzami z gradem dla województwa lubelskiego.

Ostrzeżenie przed burzami w woj. lubelskim

W środę 5 maja Polska będzie pod wpływem niżu znad Danii, nad południową i wschodnią częścią kraju zalegał będzie pofalowany front atmosferyczny. Burze mogą wystąpić niemal w całej Polsce, z wyjątkiem krańców północno-zachodnich.

Najbardziej intensywne będą na wschodzie oraz na południu – od Śląska po Podkarpacie. Burze powstawać będą głównie w strefie frontu atmosferycznego, który przebiegał będzie od Lubelszczyzny, przez Małopolskę po Śląsk.

„Umiarkowana niestabilność (CAPE 1200 J/kg, LI -5 K), ścinanie wiatru w warstwie 0-3 km do 15 m/s, zbieżność wiatru przy powierzchni ziemi oraz TPW do 25 mm dają podstawy do prognozowania na wschodzie oraz na południu burz z opadem miejscami do 20-25 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h, miejscami do 90 km/h. Lokalnie grad” – informują synoptycy IMGW.

Burz w województwie lubelskim należy się spodziewać w środę 5 maja w godzinach popołudniowych od godz. 16 do późnych godzin wieczornych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.