Ostatnie wolne łóżka w szpitalu tymczasowym. W czwartek uruchomią kolejny moduł

Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW
Szpital tymczasowy w Targach Lublin | fot. Katarzyna Link / LUW

W szpitalu tymczasowym w Lublinie zostało tylko 7 wolnych łóżek. Obecnie przebywa tam 87 pacjentów. W czwartek decyzją wojewody ma zostać uruchomiony kolejny moduł z 28 łóżkami.

Ostatnie wolne łóżka w szpitalu tymczasowym w Lublinie

W województwie lubelskim odnotowywane są kolejne przyrosty zakażeń na Covid-19. Dziś według raportu Ministerstwa Zdrowia odnotowano w regionie 977 zachorowań. Wzrost osób chorych i obserwowane zwiększone zapotrzebowanie na łóżka dla pacjentów z Covid-19 powodują konieczność dalszego poszerzania bazy łóżkowej w szpitalach.

Według aktualnych danych (stan na 24 marca) lubelskie szpitale dysponują 1895 łóżkami, z czego wolnych jest 540. Aktualnie w regionie jest 214 łóżek respiratorowych, z czego 95 jest dostępnych. Również szpital tymczasowy na Targach Lublin decyzją wojewody Lecha Sprawki od czwartku uruchomi kolejny moduł z łóżkami dla pacjentów z Covid-19.

Obecnie uruchomione zostały trzy moduły w oddziale wewnętrznych, w skład których wchodzi 84 łóżka z tlenem i jeden moduł z 10 łóżkami na oddziale respiratorowym. Od czwartku uruchomiony będzie czwarty moduł z dodatkowymi 28 łóżkami. W sumie szpital będzie mógł przyjąć łącznie 122 pacjentów, w tym 10 na oddział respiratorowy.

Obecnie w szpitalu tymczasowym w Lublinie przebywa 87 pacjentów (stan na środę, 24 marca), w tym 83 na oddziale wewnętrznym, a czterech na respiratorowym. W bazie dostępnych łóżek zostało tylko 7 sztuk, w tym 6 na oddziale respiratorowym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.