Lublin: Ostatnie dni na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2020

Fontanna na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Do 6 maja mieszkańcy mogą zgłaszać projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublina na rok 2020. Głosowanie na projekty, które przejdą pomyślną weryfikację, odbędzie się we wrześniu.

Od tego roku wprowadzonych zostało kilka zmian m.in. zmiana podziału projektów z małych i dużych na dzielnicowe i ogólnomiejskie. Dzielnicowe, czyli takie, które w sposób szczególny służą mieszkańcom i mieszkankom danej dzielnicy. Ich wartość nie może przekroczyć 300 tys. zł. Ogólnomiejskie, to projekty, które dotyczą potrzeb mieszkańców więcej niż jednej dzielnicy lub miejsce ich realizacji nie jest przypisane do konkretnego terenu.

Tegoroczną nowością jest konieczność dołączenia listy osób popierających nasz projekt. W Lublinie nie było takiego wymogu, jednak aby pozostać w zgodzie z literą prawa, wprowadzamy konieczność dołączenia listy minimum 2 osób popierających dany projekt. W przypadku jej braku projekt odpadnie na etapie formalnym.

Zmiana dotyczy także głosowania. Tradycyjnie odbędzie się ono od 23 września do 10 października. W tym roku każda osoba będzie miała 4 głosy – 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie. Wzorem lat ubiegłych głosować można będzie elektronicznie oraz tradycyjnie na kartach do głosowania.

Projekty można składać do 6 maja za pośrednictwem formularza internetowego na stronie obywatelski.lublin.eu lub tradycyjnie, w każdym Biurze Obsługi Mieszkańca.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.