Ostatnie dni działania fontann na pl. Litewskim. Czas na przerwę zimową

fontanna plac litewski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

To już ostatnie chwile działania fontann na pl. Litewskim. Od jutra firma pracująca na zlecenie miasta może przystąpić do demontażu wodotrysków na przerwę zimową.

Przerwa zimowa spowodowana jest koniecznością zabezpieczenia każdej z fontann przed mrozami, które mogłyby uszkodzić elementy wodotrysków. Zgodnie z umową fontanny mają działać do poniedziałku 15 października. Od wtorku fontanny będą stopniowo wyłączone i demontowane.

Sezon fontann trwa od 1 kwietnia do 15 października. Nie oznacza to jednak, jak pokazał rok ubiegły, że fontanny automatycznie przestaną funkcjonować z dnia na dzień. Proces wyłączania będzie prowadzony etapami, na samym końcu nastąpi wyłączenie fontanny głównej – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Po wypompowaniu wody z każdej niecki demontowane zostaną wszystkie urządzenia. Poddane zostaną przeglądom i w magazynie poczekają na kolejny sezon, który ma rozpocząć się dokładnie 1 maja 2019 roku.

Przypomnimy, że wartość zespołu fontann na placu Litewskim to 20 mln złotych. Ich obsługą zajmuje się firma Watersystem, która wyceniła swoje zadanie na prawie 865 tys. zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.