Kilkaset mieszkań może liczyć osiedle budynków mieszkalnych wielorodzinnych planowane przy ul. Lubelskiego Lipca ’80. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu usługi, jednak inwestor zamierza wykorzystać w tym przypadku specustawę lex deweloper.
Nowe osiedle przy Arenie Lublin
Plany wobec niezabudowanej działki przy ul. Lubelskiego Lipca ’80, pomiędzy ulicami Stadionową a Cukrowniczą, ma warszawska spółka MDR Inwestycje 14, która obecnie stara się o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z uzupełniającą funkcją usługową, przedszkolem i biblioteką.
„Wniosek w tej sprawie otrzymaliśmy w lipcu i aktualnie trwają uzgodnienia z RDOŚ, PPIS oraz PGW Wody Polskie, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Etap ten, co do zasady poprzedza postępowania z zakresu pozwoleń budowlanych, niemniej zgodnie z naszą wiedzą inwestor planuje realizację na podstawie zapisów ustawy powszechnie znanej jako lex deweloper” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.
Przypomnijmy, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje dla tej lokalizacji przede wszystkim tereny usług, a funkcję mieszkaniową wielorodzinną, dopuszcza jako zintegrowaną z usługami wewnątrz kwartału, w rejonie projektowanej drogi dojazdowej. Jeśli w przyszłości wpłynie wniosek inwestora w sprawie realizacji inwestycji mieszkaniowej w ramach przyjętej kilka lat temu rządowej specustawy mieszkaniowej lex deweloper, to decyzja w tej sprawie będzie należała do Rady Miasta.
Inwestycja ma obejmować budowę 5 budynków wielorodzinnych z uzupełniającą funkcją usługową, przedszkolem i biblioteką. Każdy z budynków mieszkalnych ma mieć 7 kondygnacji naziemnych z usługami i garażami podziemnymi, w których łącznie znajdzie się ok. 1 tys. miejsc postojowych. Dodatkowych blisko 100 miejsc inwestor planuje rozlokować na powierzchni terenu.
Inwestor nie podał w dokumentacji dołączonej do wniosku o wydanie środowiskowych uwarunkowaniach informacji o planowanej ilości mieszkań i lokali usługowych w każdym z budynków. Wiadomo, że będzie to kilkaset mieszkań. Inwestycji towarzyszyć będą drogi dojazdowe, chodniki, place zabaw, oświetlenie terenu, śmietniki oraz infrastruktura podziemna.
Inwestor planuje prowadzić realizację inwestycji w trzech etapach.
„W ramach pierwszego i drugiego etapu projektuje 4 budynki o bliźniaczej strukturze z lokalami mieszkalnymi, usługami w parterze i garażem podziemnym. Są to obiekty o złożonych kubaturach w postaci dwóch brył o podstawie w kształcie litery 'L’ oraz 'I’ każdy. Trzeci etap przewiduje budynek mieszkalny w kształcie litery 'L’, a także niższe budynki przedszkola i biblioteki połączone ze sobą garażem podziemnym jednokondygnacyjnym. Biblioteka i przedszkole w kształcie litery 'I’, planowane są jako 3 i 4 kondygnacyjne” – informuje Joanna Stryczewska.
Przypomnijmy, że po sąsiedzku powstaje osiedle z blisko 400 mieszkaniami. Jest to tzw. osiedle PRS (Private Rented Sector), czyli w tym przypadku inwestor nie prowadzi sprzedaży mieszkań, a będzie je wynajmował. Więcej o tym przeczytasz tu: Przy ul. Krochmalnej powstaje osiedle z blisko 400 mieszkaniami na wynajem. Zajrzeliśmy na plac budowy
Dodaj swój komentarz