Osiedle Skowronkowa – zamieszkaj na osiedlu mądrze zbudowanym

Osiedle Skowronkowa
Osiedle Skowronkowa

Szczęścia nie da się zaprojektować, ale można dla niego stworzyć dobrą przestrzeń – ten cel postawili przed sobą architekci z Haaly. Nowo powstające Osiedle Skowronkowa na lubelskim Sławinie to wyjątkowe miejsce do życia, które warto poznać.

W ciągu ostatnich miesięcy o nowych mieszkaniach słyszy się głównie w kontekście nietrafionych rozwiązań czy braku funkcjonalności. Tymczasem czasy, w których przyszło nam obecnie żyć sprawiły, że samo słowo dom jeszcze mocniej wiąże się z bezpieczeństwem, spokojem i oazą, do której chcemy wracać, aby czuć się komfortowo. Czy na rynku pełnym deweloperów, dla których najważniejszy jest zysk, a nie jakość wykonanych mieszkań, można znaleźć jeszcze domy, które będą symbolizowały powyższe wartości? Czy można zaufać architektom i znaleźć takich, dla których ważny jest komfort życia przyszłych mieszkańców? Takich, którzy chcą, aby zaprojektowana i wykonana przez nich przestrzeń mieszkalna, tworzyła prawdziwą społeczność?

Można. Dziś chcemy Was zabrać do takiego miejsca. Wybierzcie się z nami na Osiedle Skowronkowa i poczujcie, co oznacza myśl przewodnia towarzysząca jego budowie. Poczujcie, co oznacza hasło domy mądrze zbudowane.

Osiedle Skowronkowa
Osiedle Skowronkowa

Kompromis mieszkania w mieście i poza nim

Domy mądrze zbudowane to hasło towarzyszące grupie architektów z Haaly, którzy są odpowiedzialni za budowę nowego osiedla przy ulicy Skowronkowej w Lublinie. Ich projekty to coś więcej niż zwykłe budynki — to miejsca, które mają w pozytywny sposób przekładać się na jakość życia ich mieszkańców. Przyjrzyjmy się za pomocą jakich rozwiązań architekci chcą uzyskać ten efekt.

Mówiąc o wyjątkowości tej inwestycji, zacznijmy od jej położenia  – ulica Skowronkowa znajduje się na Sławinie, osiedlu świetnie skomunikowanym z resztą miasta. Dzięki temu osiągamy kompromis życia w mieście i poza nim, czyli element, którego poszukuje coraz większa liczba osób decydujących się na kupno mieszkania lub domu. W zaledwie 15 minut możemy dostać się do centrum Lublina, a w pobliskiej okolicy mamy wszystko to, co niezbędne do codziennego funkcjonowania – przystanek autobusowy, przedszkole, szkołę podstawową, sklepy, siłownie czy liczne restauracje.

Chcąc odetchnąć od miejskiego zgiełku możemy wybrać się do Ogrodu Botanicznego UMCS lub Muzeum Wsi Lubelskiej. Z kolei ci, którzy uwielbiają trekking i wycieczki rowerowe będą zachwyceni bliskością szlaków rowerowych  – stąd zaczyna się szlak rowerowy do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego oraz liczne szlaki piesze. Dodajmy do tego las Dębówka, który zachęca do aktywności każdą porą roku. To otoczenie brzmi jak idealne miejsce do życia i definicja spokoju, którego potrzebuje każdy z nas.

Osiedle Skowronkowa
Osiedle Skowronkowa

Domy podnoszące jakość życia

Czy dom, jego wnętrze i otoczenie mogą sprawić, że każdy dzień stanie się bardziej radosny? Oczywiście, że tak! Wyobraźmy sobie taki poranek – wychodzisz na swój własny taras, przeciągasz się, a Twoją twarz muskają promienie słońca. Blisko jest las i upragniona cisza! Potem schodzisz do ogrodu, siadasz w fotelu i popijasz pyszną kawę…

Właśnie takie poranki obiecują architekci z Haaly osobom, które zamieszkają w 14 budynkach mieszkalnych jednorodzinnych przy ulicy Skowronkowej. Projekt zakładał stworzenie zrównoważonej urbanistyki i dopasowaniu skali obiektów do otoczenia – w ten sposób powstały lokale o powierzchni od 108 do 130 mkw. Każdy dom ma również swój ogród i taras, dzięki czemu bliskość natury staje się jeszcze bardziej realna.

Z barków przyszłych mieszkańców zostały zdjęte takie zmartwienia jak m.in. instalacja elektryczna oraz podłączenie do sieci miejskich. To wszystko mają zapewnione w standardzie. Domy przyłączone są również do sieci teletechnicznej, zapewniając szybki internet i telewizję. Mieszkańcy otrzymają dostęp do rozwiązań z zakresu energii odnawialnej takich jak fotowoltaika oraz pompa ciepła. To nie tylko bycie eko, ale również spokojniejsza przyszłość z mniejszymi rachunkami za prąd i energię. Osoby, które poruszają się samochodem elektrycznym, będa miały również możliwośc podłączenia stacji ładowania. Mówiąc o pojazdach warto wspomnieć o trzech miejscach postojowych – jednym w garażu i dwóm przed budynkiem. 

Osiedle Skowronkowa
Osiedle Skowronkowa

Dopracowana architektura 

Sprawdzone rozwiązania architektoniczne i dopracowane detale wykończeniowe – ten opis najlepiej oddaje oferowane przez Haaly domy. Ich funkcjonalność i estetyka to odpowiedź na oczekiwania najbardziej wymagających Klientów szukających domu marzeń. 

Wśród użytych do wykończenia materiałów możemy wymienić ponadczasowy materiał jakim jest cegła i tynk strukturalny dodający elewacji unikalnego charakteru. 

Z kolei miłośnicy zieleni z pewnością docenią drobne detale, które zostały wkomponowane w fasadę domu, takie jak miejsce dla pnączy czy specjalne zadaszenia, pełniące funkcję donic. 

Dzięki takim rozwiązaniom mieszkańcy mogą w naturalny sposób powiększyć swój przydomowy ogród  – w końcu zieleni i roślinności nigdy za wiele.

Osiedle Skowronkowa
Osiedle Skowronkowa

Wnętrza łączące wygodę z funkcjonalnością

Układ pomieszczeń to nie tylko rysunek na projekcie, to przyszłość osób, które w nim będą żyć. Dlatego mieszkańcy lokali przy ulicy Skowronkowej mogą liczyć na ergonomiczne i funkcjonalne rozmieszczenie swoich mieszkań. Ważne, aby każdy znalazł w budynku swoją własną, wydzieloną przestrzeń, dlatego do dyspozycji w domach zaprojektowanych przez Haaly będą mi.n. 3 sypialnie. Do dyspozycji będzie również pralnia i garderoba.

Estetykę wnętrza podniesie duża ilość okien i przeszkleń, tworząc jednocześnie wrażenie otwartej przestrzeni. Dzięki takim rozwiązaniom pomieszczenia w sposób naturalny staną się bardziej przestronne i przytulniejsze. Wpłynie to również na bardziej efektowny wygląd budynku z zewnątrz. 

Architekci z Haaly dla mieszkańców Osiedla Skowronkowa przygotowali do wyboru w standardzie dwie aranżacje wnętrz. Pierwsza z nich to wnętrze o naturalnej, spokojnej tonacji. To coś dla miłośników połączenia nowoczesnej formy z klasyką. Druga propozycja to styl minimalistyczny z przewagą bieli i czerni. To opcja dla osób, które cenią nowoczesne i eleganckie formy. Po wyborze odpowiedniej koncepcji, mieszkańcy otrzymają gotowy projekt z rysunkami, zestawieniami materiałów oraz wszystkim, co jest potrzebne do zrealizowania projektu.

Jeśli spodobała Ci się koncepcja nowego osiedla przy ulicy Skowronkowej i czujesz, że to miejsce dla Ciebie, umów się na spotkanie z Haaly. Zapoznaj się z planem osiedli, poznaj ich architekturę i poczuj na własnej skórze, co oznacza hasło domy mądrze zbudowane. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu to III kwartał 2023 roku.

www.haaly.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.