Orszak Trzech Króli 2023 przejdzie ulicami Lublina. Trasa, godzina

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublina
Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Lublina | fot. Miasto Lublin

W związku z Uroczystością Trzech Króli 6 stycznia wystąpią utrudnienia w ruchu. Ma to związek z organizowanym przejściem Orszaku Trzech Króli. Uczestnicy pochodu przejdą na Plac Zamkowy.

Orszak Trzech Króli Lublin 2023

Orszak Trzech Króli 2023 odbędzie się pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Uroczystość Trzech Króli w Lublinie rozpocznie się o godz. 10:00 mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej, której przewodniczyć będzie bp Adam Bab.

Po zakończeniu eucharystii Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami miasta na Plac Zamkowy ulicami: Królewską, Lubartowską i al. Tysiąclecia. Ruch w czasie przemarszu będzie całkowicie wstrzymany na czas niezbędny do przejścia uczestników uroczystości.

„Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w tej gromadzącej rok rocznie tysiące osób, najbardziej kolorowej i radosnej uroczystości w ciągu roku. Zachęcamy, aby na Orszak przybyć w wykonanych przez siebie strojach i koronach” – zachęcają organizatorzy.

Co więcej, w czwartek (5 stycznia) od godz. 20:00 zostanie wygrodzona część Placu Zamkowego od strony schodów, potrzebna na organizację wydarzenia. Tym samym zmniejszeniu ulegnie liczba miejsc postojowych na pl. Zamkowym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.