Orlen szykuje się do przebudowy stacji paliw. Kierowcy nie zatankują tu przez kilka miesięcy

Stacja paliw PKN Orlen
Stacja paliw PKN Orlen | fot. Dominik Wąsik

Orlen szykuje się do przebudowy jednej ze stacji paliw działającej na terenie Lublina. Kierowcy nie zatankują tu przez kilka miesięcy. Obiekt ma zostać dostosowany do najnowszego standardu koncernu, pojawi się tu też nowe paliwo. Poznaliśmy szczegóły.

Orlen przebuduje stację paliw przy al. Spółdzielczości Pracy

Orlen stara się o wydanie pozwolenia na przebudowę i rozbudowę stacji paliw przy al. Spółdzielczości Pracy 30 w Lublinie. Spółka złożyła już wymagane dokumenty, czeka obecnie na wydanie decyzji środowiskowej, dla której postępowanie obecnie trwa.

„Z informacji przekazanej przez inwestora we wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wynika, że planuje on przebudowę i rozbudowę istniejącej stacji paliw, w tym przebudowę istniejącego pawilonu stacji, modernizację istniejącej wiaty nad polem dystrybucji, instalację modułu AdBlue, modernizację istniejącej technologii paliwowej, wymianę zbiornika LPG oraz modernizację i przebudowę w zakresie zagospodarowania terenu stacji i infrastruktury towarzyszącej” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z samą spółką Orlen.

„Prace na stacji ORLEN przy al. Spółdzielczości Pracy 30 polegają na dostosowaniu do standardu Stop Cafe 2.0, tak żeby wzbogacić asortyment dostępny do tej pory na stacji i jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania klientów. Modernizacja zakłada m.in. nową aranżację przestrzeni oraz poszerzenie oferty gastronomicznej o nowe dania m.in. kanapki, wrapy i dania z pieca. Po zakończeniu prac klienci będą mogli skorzystać również z możliwości tankowania dodatku AdBlue” – informuje biuro prasowe Orlen.

Zobacz także: Gdzie w Lublinie zatankować AdBlue z dystrybutora? Lista stacji paliw

Kierowcy tu nie zatankują

Jak przekazała spółka, zgodnie z harmonogramem prace związane z przebudową stacji paliw potrwają około czterech miesięcy.

„Ze względu na szeroki zakres prac w tym czasie sprzedaż paliw i LPG zostanie zawieszona. Natomiast nadal będzie można korzystać z asortymentu spożywczo-gastronomicznego oraz myjni automatycznej” – informuje spółka Orlen.

Zobacz także: Ceny paliw w Lublinie: PB95, PB98, ON, LPG. Tu zatankujesz najtaniej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.