Orlen nie chce konkurencji. Kierowcy w trasie będą jeść hot dogi i dania kuchni polskiej

Orlen wybuduje stacje na obydwu MOP-ach w Obrokach
Orlen wybuduje stacje na obydwu MOP-ach w Obrokach | fot. GDDKiA

Kierowcy podróżujący drogą ekspresową S19 między Lublinem a Kraśnikiem mogą korzystać już z MOP Obroki. Na razie do dyspozycji podróżnych są miejsca postojowe i toalety. Wkrótce Orlen rozpocznie budowę stacji paliw z częścią restauracyjną.

MOP Obroki udostępnione dla kierowców

MOP-y Obroki Wschód oraz Obroki Zachód są wyposażone w miejsca postojowe dla pojazdów osobowych, oraz ciężarowych, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami, pomieszczenie dla kobiet z dzieckiem, oświetlenie, wiaty piknikowe oraz plac zabaw.

Planowana jest tam także budowa stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Na obu MOP powstaną stacje paliw oraz restauracje – teren został już przekazany dzierżawcy, który obecnie prowadzi prace projektowe – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

Zwróciliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czy ma wiedzę na temat budowanych restauracji na terenie MOP Obroki. Wiadomo, że stacja paliw będzie działać pod szyldem Orlen, ponieważ PKN Orlen wygrał obydwa postępowania przetargowe na najem MOP-ów.

Więcej: Orlen złożył oferty na budowę stacji paliw na MOP Obroki Wschód i Zachód przy drodze S19

Rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA przekazał, że gastronomia na MOP leży w gestii dzierżawcy terenu, nie GDDKiA. Kolejne pytanie skierowaliśmy do biura prasowego PKN Orlen.

Stop Cafe zamiast McDonalds

Na obu MOP-ach przy trasie S19 wybudowane zostaną stacje ORLEN z ofertą restauracyjną Stop Cafe 2.0. Obecnie w toku są postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji środowiskowych. Planowany termin uruchomienia obu stacji to koniec trzeciego kwartału 2024 r. – czytamy w odpowiedzi PKN Orlen.

Restauracje Stop Cafe będą działały w jednym budynku ze stacją paliw, więc zostaną uruchomione w tym samym czasie. Kierowcy mogą się bardzo zdziwić, bo są przyzwyczajeni, że przy stacji paliw działającej przy drodze ekspresowej lub autostradzie są dostępne w większości przypadków restauracje McDonalds.

Menu restauracji Stop Cafe składa głównie się z dań kuchni polskiej, w tym: kotleta schabowego, kotleta mielonego, gołąbków, pieczonej golonki, kiełbasy z grilla, bigosu, żurku, pomidorowej, flaków, pierogów, czy naleśników.

MOP jednak z restauracją McDonalds

Po naszej publikacji odezwało się do nas biuro prasowe PKN Orlen, które doprecyzowało, iż na jednym z MOP-ów pojawi się restauracja pod szyldem sieci McDonalds. Chodzi dokładnie o MOP Obroki Zachód na pasie w kierunku Kraśnika/Rzeszowa. Skierowaliśmy zapytanie do biura prasowego McDonalds Polska o szczegóły dotyczące planowanej inwestycji. Czekamy na odpowiedź.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czyli monopolista już chce wszystko zgarnąć, ja podziękuję za usługi. Kanapka z domu na trasę 😉