Organizatorzy wesel nie przestrzegają limitu 150 gości. Będą kontrole na weselach?

ślub wesele para młoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Ministerstwo zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem kontroli na weselach. Jest to podyktowane nieprzestrzeganiem przez organizatorów przyjęć limitu osób.

Kontrole na weselach

„Rozmawialiśmy o tym z Głównym Inspektorem Sanitarnym, żeby na weselach wzmóc kontrole. Jeśli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela” – powiedział w rozmowie z RMF FM Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Wiceszef MZ stwierdził, że rzeczywiście imprezy rodzinne powodują powstawanie wielu ognisk koronawirusa. Przyznał, że choć ograniczenie liczby uczestników jest rozważane, wystarczające mogło by być przestrzeganie obecnie obowiązującego limitu 150 osób na weselach.

„Jeśli przestrzegalibyśmy tej liczby, ponadto oddzielni kelnerzy do poszczególnych stolików, którzy chodzą w maseczkach, przestrzeganie odległości, dezynfekcji, nie byłoby tylu ognisk po weselach” – wyjaśnia Kraska.

Dopytywany, kto miałby to kontrolować, odpowiedział, że inspektorzy sanitarni mają prawo skontrolować przygotowanie do wesela, „także w trakcie, czy jest odpowiednia liczba osób”. Ewentualnie mogłaby się tym zajmować policja.

Przypomnijmy, że od 6 czerwca umożliwiono organizowanie wesel z maksymalną liczbą 150 gości. Zgodnie z wytycznymi GIS, najlepiej, by przy stoliku siedziały razem osoby z tej samej rodziny lub z jednego gospodarstwa domowego; jeden kelner powinien obsługiwać nie więcej niż 15 osób.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.