Organizator wyjazdu zgłosił kontrole autokarów. Autokary nie nadawały się do jazdy

opona
Stan opony w drugim z podstawionych przez przewoźnika autokarów | fot. KPP Świdnik

O tym jak ważne są policyjne kontrole autokarów, przekonali się uczestnicy zorganizowanego wyjazdu, który miał się odbyć w piątek. Po zgłoszeniu przez organizatora takiej kontroli na miejscu zbiórki pojawili się policjanci, którzy sprawdzili m.in. stan techniczny pojazdu.

Kontrola autokarów

W piątek policjanci ze świdnickiej drogówki skontrolowali autokar wraz z kierowcą, który miał zawieźć młodzież na zorganizowany wyjazd. O ile do kierowcy nie było żadnych zastrzeżeń, tak stan techniczny autokaru powodował, że nie mógł w sposób bezpieczny kontynuować dalszej jazdy z uwagi na stan ogumienia oraz poważną korozję elementu konstrukcyjnego pojazdu.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru. Gdy przewoźnik podstawił drugi autokar — po kontroli mundurowi również zatrzymali dowód rejestracyjny z uwagi na ubytek gumy w oponie oraz jej nadmierne zużycie.

Bezpieczna podróż Twojego dziecka

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bezpiecznie dojechało do celu, ZGŁOŚ KONTROLĘ AUTOKARU! Policjanci pojawią się w miejscu wyjazdu i sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.