Opłata za wejście do galerii handlowej? Kontrowersyjny pomysł posła PiS

galeria handlowa centrum handlowe zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Czy wkrótce przed wejściem do galerii handlowej będziemy musieli uiścić opłatę? Na kontrowersyjny pomysł wpadł poseł PiS Bartosz Kownacki. Post wywołał burze w sieci.

W sobotę 28 listopada po długiej przerwie ponownie otwarto sklepy w galeriach handlowych. Wiele osób ruszyło na przedświąteczne zakupy, co spowodowało, że przed niektórymi galeriami utworzyły się gigantyczne kolejki osób oczekujących na wejście do środka. Nie spodobało się to posłowi PiS Bartoszowi Kownackiemu, który zaproponował rozwiązanie dla tłumów w galeriach handlowych.

Poseł zaproponował rozwiązanie, które miałoby wprowadzać opłatę w wysokości 100 złotych za wejście na teren galerii. Pieniądze byłyby oddawane przy wyjściu po okazaniu paragonu. Rozwiązanie miałoby na celu wykluczenie obecności spacerowiczów.

„Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy” – napisał na twitterze poseł PiS Bartosz Kownacki.

Jeżeli nic się nie zmieni, to galerie handlowe będą otwarte do świąt. Będą działać z ograniczeniami związanymi z limitem osób w sklepach, czyli 1 os. na 10 m2 w przypadku obiektów nie większych niż 100 m2 lub 1 os. na 15 m2 w przypadku obiektów większych niż 100 m2. W niedziele 6, 13 i 20 grudnia będą mogli zrobić zakupy. Sklepy będą wtedy otwarte.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. a ja chce odpowiedzialności finansowej podejmowanych przez osłów , przepraszam posłów , obniżenia im wynagrodzeń , i rozliczania czasowego im, (ile siedzą w sejmie , tyle maja płacone )