Opłata za odbiór śmieci w górę. Mieszkańcy Lublina muszą złożyć nowe deklaracje

Kosze na śmieci
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Do 10 sierpnia mieszkańcy Lublina muszą złożyć nowe deklaracje śmieciowe o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W przypadku niezłożenia deklaracji miasto może wszcząć postępowanie z urzędu.

Nowe deklaracje śmieciowe Lublin 2021

Właściciele nieruchomości położonych na terenie Lublina są zobowiązani do złożenia nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Nowe deklaracje należy złożyć do 10 sierpnia.

Obowiązek ten dotyczy właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w zabudowie jednorodzinnej oraz w zabudowie wielorodzinnej.

W przypadku spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz jednostek lub osób posiadających nieruchomości w zarządzie, deklarację składa zarządca lub administrator danej nieruchomości.

Opłata na śmieci naliczana według nowych zasad obowiązujących od 1 lipca, jest uzależniona od liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i stanowi iloczyn liczby mieszkańców oraz stawki opłaty.

Deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można złożyć:

  • w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38;
  • w Biurze Obsługi Mieszkańców w Lublinie: ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Franciszka Kleeberga 12a, ul. Wieniawska 14, ul. Wolska 11;
  • lub wysłać za pośrednictwem poczty na adres Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin.

W przypadku niezłożenia nowej deklaracji do 10 sierpnia, urzędnicy na podstawie posiadanych przez urząd dane, będą wysyłać wezwania do złożenia nowej deklaracji z datą obowiązywania od 1 lipca 2021 r.

„Wobec osób, które nie złożą deklaracji po otrzymaniu wezwania, wszczynane będą z urzędu postępowania w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W wyniku przeprowadzonych postępowań, będą wydawane decyzje, w których zostanie określona wysokość opłaty” – wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.