Opłata audiowizualna. Do rachunku za prąd doliczą 15 złotych

finger 280201 1280 e1463574173585
Zdjęcie ilustracji: pixabay.com

Od stycznia 2017 roku każdy Polak zapłaci opłatę audiowizualną, która wyniesie w skali roku 180 złotych. Nowy abonament będzie co miesiąc dopisywany do rachunku za prąd.

Zbliża się koniec abonamentu. Opłata za publiczne radio i telewizję jednak nie zniknie. Rząd chce zastąpić ją nową opłatą audiowizualną. Zapłaci każdy, niezależnie od tego czy ma telewizor.

Projekt przewiduje, ze opłata audiowizualna wyniesie 15 złotych, lecz rząd nie wyklucza jej obniżenia do 12 złotych. Będzie pobierana wraz z prądem przez firmy energetyczne od stycznia 2017 r. Zapłacimy ją od każdego licznika prądu.

Kto będzie zwolniony z opłaty audiowizualnej?

  • osoby, które mają ukończone 75 lat;
  • orzeczenie o znaczny stopniu niepełnosprawności;
  • uprawnienie do ryczałtu energetycznego

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No właśnie z tymi rachunkami za prąd to też jakas lipa, bo mają podnieść. Mam firmę i żeśmy spróbowali obniżyc rachunki w serwisie EnPuls gdzie bierze się udzial w licytacji i za jednym zamachem dostaje oferty od różnych dostawców, no i trochę mniejsze są ale mam nadzieję ze PIS nie dowalii czegoś.