Operator wózka widłowego uszkodził zbiornik ze żrącą substancją

Wyciek żrącej substancji w magazynie na Felinie
Wyciek żrącej substancji w magazynie na Felinie | fot. JRG Nr 1 w Lublinie

W poniedziałkowy wieczór strażacy interweniowali w jednym z magazynów na lubelskim Felinie, gdzie doszło do wycieku żrącej substancji. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Wyciek żrącej substancji w jednym z magazynów na Felinie

W poniedziałek wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o wycieku substancji chemicznej w hali magazynowej przy ul. Józefa Franczaka w Lublinie. Do działań zadysponowano strażaków z JRG Nr 3 w Lublinie oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG Nr 1.

Jak się okazało, operator wózka widłowego uszkodził 1000-litrowy zbiornik z cieczą posiadającą właściwości żrące, toksyczne oraz szkodliwe dla środowiska. Z pojemnika wyciekło ok. 600 litrów substancji tworząc rozlewisko o powierzchni ok. 120 m2.

Cztery osoby przebywające w hali podczas zdarzenia ewakuowały się na zewnątrz przed przybyciem strażaków. Jeden z mężczyzn zgłosił złe samopoczucie i został przetransportowany do szpitala.

„Działania grupy chemicznej polegały na wyznaczaniu strefy niebezpiecznej oraz miejsca do dekontaminacji wstępnej ratowników i sprzętu, a także ograniczeniu rozprzestrzeniania się cieczy na większy obszar” – mówi st. kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy KM PSP w Lublinie.

Następnie strażacy przystąpili do sorpcji rozlanej substancji przy wykorzystaniu sorbentu oraz zebraniu jej do pojemników. W kolejnej fazie działań strażacy przepompowali pozostałości cieczy z uszkodzonego pojemnika.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.