„Operacja” przebiegła pomyślnie, koziołek odzyskał nogę. Miejskie poidełko wróciło na deptak

Poidełko w kształcie koziołka wróciło na deptak
Poidełko w kształcie koziołka wróciło na deptak | fot. Dominik Wąsik

Miejskie poidełko w kształcie koziołka wróciło właśnie na lubelski deptak. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji postanowili sami naprawić uszkodzoną nogę koziołka.

Koziołek wrócił na deptak

W listopadzie 2022 r. w miejskie poidełko uderzyło audi, za którego kierownicą siedział 19-letni kierowca. Mężczyzna zignorował znaki drogowe i wjechał na odcinek, gdzie obowiązuje zakaz ruchu pojazdów. Podczas manewru cofania, audi uderzyło w nogę koziołka, powodując jej uszkodzenie.

Właścicielem koziołka jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, które kilka dni po tym zdarzeniu zabrało koziołka z ul. Wróblewskiego przy deptaku. Poidełko trafiło na oględziny przed zaplanowaną renowacją.

Więcej: Koziołek zniknął z deptaka. Kilka dni wcześniej wjechał w niego młody kierowca, uszkadzając jego nogę

– Z polisy sprawcy zdarzenia otrzymaliśmy odszkodowanie w wysokości 2700 zł. W ramach tej kwoty nasi pracownicy wykonali prace naprawcze – informuje Magdalena Bożko, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

W środę (15.03) koziołek wrócił na swoje dotychczasowe miejsce. Po dokładnym przyjrzeniu się można dostrzec miejsce, w którym jego noga była naprawiana.

Miejsce naprawy nogi koziołka
Miejsce naprawy nogi koziołka | fot. Dominik Wąsik

MPWiK z umową na utrzymanie miejskich poidełek

Obowiązująca obecnie umowa z MPWiK na utrzymanie zdrojów wody pitnej na terenie miasta kończy się w kwietniu. W lutym lubelski ratusz ogłosił przetarg na utrzymanie miejskich zdrojów i poidełek oraz punktów szybkiego napełniania. Jedyną ofertą, która wpłynęła w postępowaniu, jest oferta od MPWiK. Miejska spółka za podjęcie się tego zadania oczekuje 527 tys. zł.

Nowe zamówienie obejmuje kontrolę, bieżące utrzymanie i remonty łącznie 85 zdrojów, 17 poidełek i 4 punktów szybkiego napełniania, w tym pompowanie wody, czyszczenie studni i misek – poidełek, dokonywanie napraw, w tym wymianę uszczelek, rączek i innych elementów. Dodatkowo w zakresie poidełek, zamówienie obejmuje dezynfekcję wylewek – dwa razy w tygodniu i jakościowe badanie wody wykonywane raz w miesiącu.  

Najwięcej miejskich poidełek, bo aż 8 znajduje się w Parku Ludowym. Oprócz tego poidełka zlokalizowane są przy ulicach: Chmielarczyka, Krężnickiej, Zesłańców Sybiru, Lipowej oraz pl. Łokietka (studnia obok Bramy Krakowskiej) i dwa na Placu Litewskim, w tym jeden przy pomniku Unii Lubelskiej. Najbardziej znanym poidełkiem w Lublinie jest koziołek przy ul. Wróblewskiego 2.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.