Onegdaje, czyli Spotkania z Tradycją Ludową w Teatrze Osterwy

kobiety, scena
fot. Materiał organizatora

Teatr Osterwy w Lublinie zaprasza na wyjątkowy wieczór pełen emocji, który przybliży bogactwo polskich korzeni i obyczajów.

Onegdaje, czyli “Spotkania z Tradycją Ludową”

Pierwsza lubelska odsłona Dnia Teatrów Ludowych Onegdaje czyli “Spotkania z Tradycją Ludową” odbędzie się w sobotę 16 marca o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.

W ramach spotkania zaprezentowane zostaną dwa spektakle. Na scenie zobaczymy aktorów Zespołu Folklorystyczno-Obrzędowego Sołtyski z Pawłowa oraz Międzypokoleniowego Zespołu Obrzędowego Zawsze Razem z Woli Gułowskiej.

Wydarzenie rozpocznie spektakl “Swaty” prezentowany przez Sołtyski, będący barwną i humorystyczną interpretacją dawnych obyczajów związanych z zaręczynami, ślubem oraz weselem.

Następnie zespół Zawsze Razem przedstawi widowisko „Na świantego Jana”. To fascynująca opowieść o jednym z najważniejszych świąt ludowych, nasycona wspominkami o wierzeniach i czarach. Zespół Zawsze Razem, działający od 2008 roku, jest laureatem licznych konkursów i przeglądów, a ich zaangażowanie w odtwarzanie dawnych zwyczajów zostało docenione odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Po występach odbędzie się poczęstunek tarnogrodzkim jadłem na foyer Teatru. Towarzyszyć mu będzie muzyka na żywo w wykonaniu Kapeli Sołtyski.

Onegdaje to prawdziwe święto polskiej kultury ludowej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Lublina oraz okolic do wspólnego odkrywania bogactwa naszej tradycji.

Miejsce: Teatr im. J. Osterwy, Duża Scena
Data: Sobota, 16 marca 2024
Godzina: 18:00
Wstęp: 30 zł / 45 zł

Harmonogram

  • 18:00 – spektakl „Swaty” – zespół Sołtyski z Pawłowa
  • 18:30-19:00 – przerwa
  • 19:00 – spektakl „Na świantego Jana” – zespół Zawsze Razem z Woli Gułowskiej
  • 19:35 – poczęstunek tarnogrodzkim jadłem

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.