Ominęła stojące przed przejściem pojazdy. Prawie potrąciła kobietę z dzieckiem w wózku

Ominęła stojące przed przejściem pojazdy. Prawie potrąciła kobietę z dzieckiem | fot. nadesłane

Niebezpieczna sytuacja przy Tesco Lublin. Kierująca toyotą ominęła pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych i o mały włos nie potrąciła przechodzącej kobiety z dzieckiem w wózku.

Do zdarzenia doszło w czwartek na terenie parkingu przed hipermarketem Tesco przy ul. Orkana w Lublinie. O niebezpiecznej sytuacji poinformował nas jeden z internautów.

Przechodziliśmy przez przejście dla pieszych z dzieckiem w wózku w stronę budynku sklepu, gdy Pani w średnim wieku, postanowiła wyprzedzić cztery samochody stojące przed przejściem dla pieszych” – opisuje internauta.

O włos od potrącenia

Narzeczona uciekła z przejścia, a ja podszedłem do niej i spytałem, czy wie co grozi za wyprzedzanie na przejściu. Pani z uśmiechem na twarzy oznajmiła, że przecież widzi co się dzieje na drodze… Następnie pojechała 20 metrów dalej, żeby stanąć na czerwonym świetle. Tak jej się spieszyło” – relacjonuje.

Całe szczęście skończyło się tylko na chwilowym stresie. Za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub bezpośrednio przed przejściem kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 200 zł i 10 punktami karnymi.

Nadesłane nagranie

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tam nagminnie wyprzedzają stojące samochody i przejeżdżają skrzyżowanie na czerwonym świetle skręcając w prawo z pasa do skrętu w lewo – combo – mogłaby się w końcu tym policja zainteresować …

  2. Jeśli pozostałe samochody sie zatrzymaly to bylo to omijanie i mandat wtedy 500 zl i 10 pkt. A tą tępą dzidę powinno się wysłać na ponowne zdawanie egzaminu.