Oleksandra Orkusha „Taneczny Labirynt” – jam taneczny, warsztaty, impreza

Oleksandra Orkusha
Oleksandra Orkusha | fot. Hanna Antanovich

Turnusu rezydencyjny w Curorcie Vieniava

Curort Vieniava w Galerii Labirynt to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki wyłonieni w drodze otwartego naboru zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Przed nami Turnus III, który będzie roztańczony! Wszystko to za sprawą Oleksandry Orkushy, – tancerki, instruktorki tańca Shuffle w Lublinie. Każda osoba znajdzie coś dla siebie – bez względu na doświadczenie.

W programie: jam taneczny, warsztaty tańca Shuffle, impreza, którą rozkręci lubelski DJ GTrix, a także warsztaty tańca Melbourne Shuffle i Jumpstyle. Wszystkie wydarzenia odbywają się w głównej siedzibie Galerii Labirynt przy ul. ks. J. Popiełuszki 5. Udział jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy przez formularze online.

Oleksandra Orkusha (ur. 1999 r. w Ukrainie) – absolwentka kierunku choreografia na Koledżu Kultury i Sztuk Pięknych im. Mykoły Leontowicza w Winnicy (Ukraina) oraz animacji kultury na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Animatorka kultury, instruktorka tańca, edukatorka, social media managerka.

Zawsze interesowały ją różne style taneczne. Od 4 lat tańczy w stylu shuffle. Jako jedyna w Lublinie prowadzi zajęcia shuffle dance. Brała udział w World Shuffle Competition 2021 oraz w zlocie shufflerów w Katowicach i Warszawie w 2023 r.

Harmonogram turnusowych wydarzeń:

14.10 (sobota), godz. 20.00-22.00 Dance Your Style! – jam taneczny

Wydarzenie, o którym marzy każda osoba tańcząca! Ulubiona muzyka, ludzie, którzy kochają taniec oraz miejsce, w którym chce się eksperymentować i improwizować! Przyjdź potańczyć, pokazać swój styl, wymienić się doświadczeniem i inspiracją z innymi tancerzami i tancerkami.

Dołącz do tworzenia playlisty! Wyślij przez formularz tytuły utworów muzycznych albo linki do tych, które chcesz usłyszeć, i do których chętnie zatańczysz w swoim stylu.

15.10 (niedziela), godz. 13.00-14.30 SHUFFLE DANCE – warsztaty tańca Shuffle (Cutting Shapes)

Czy są w Lublinie jeszcze osoby, które nie wiedzą czym jest SHUFFLE DANCE? Jeśli właśnie Ty jesteś taką osobą, to zapraszamy na warsztaty SHUFFLE DANCE, a mianowicie Cutting Shapes – jednego z wersji tego tańca. Na pewno kojarzysz ten taniec w świecących butach z filmików na YouTube, Instagramie czy TikToku!

Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć w ten sposób, załóż wygodne buty sportowe i przyjdź na warsztaty!

Zapisy przez formularz.

Prowadzenie: Oleksandra Orkusha (Sasha) – tancerka, instruktorka tańca Shuffle w Lublinie.

20.10 (piątek), godz. 21.00-1.00 Rave w Curorcie Vieniava – impreza

Impreza poświęcona kulturze Shuffle Dance. Jeśli tańczysz shuffle albo style pokrewne lub chcesz go odkryć dla siebie, to będzie idealna okazja! Nie szkodzi jeśli po raz pierwszy słyszysz o Shuffle Dance, przyjdź, by poczuć klimat prawdziwego tanecznego rave’u.

Muzyka będzie tak dobra i hipnotyczna, że kompletnie stracisz poczucie czasu. O to zadba DJ GTrix – lubelski DJ, miłośnik szeroko pojętej elektroniki, zagra dla nas zarówno mainstream, jak i undergroundowe klimaty. Impreza, na której musisz być!

GTrix – lubelski DJ, miłośnik szeroko pojętej elektroniki. Za dekami od ponad 7 lat. Udziela się głównie w klimatach drum’n’bass, jungle i innych podobnych. Grał w wielu miejscach w Lublinie, a także w kilku innych miastach – Warszawie, Łodzi, Dęblinie i Puławach. Jego największym osiągnięciem jest udział na Bassriverze – dziennej scenie dnb towarzyszącej festiwalowi Audioriver w Płocku.

Jako DJ od paru lat poszerza horyzonty i gra również inne gatunki, m.in. hip hop, house, techno, trance, hardcore. Nie dzieli muzyki na gatunki – udowodnił to na jednej z większych imprez w Lublinie, Bublin Jechane. Obecnie jest rezydentem klubu Underground Lublin, możecie usłyszeć od niego zarówno mainstream, jak i undergroundowe klimaty.

21.10 (sobota), g. 17.00-19.30 Melbourne Shuffle – warsztaty tańca Melbourne Shuffle i Jumpstyle

Słuchasz techno, trance, house czy hardstyle, ale nie wiesz jak tańczyć do tych gatunków muzycznych? Spróbuj nauczyć się Melbourne Shuffle – tańca wywodzącego się z klubów nocnych miasta Melbourne w Australii, zapoczątkowanego w latach 80.

Nie przegap okazji, aby nauczyć się nowego stylu na warsztatach Melbourne Shuffle w Lublinie! Zapisy przez formularz.

Prowadzenie: Konrad (Zygzak) – Zwycięzca turniejów Shuffle i Jumpstyle w Polsce i poza jej granicami. Członek teamu Ravenants w Warszawie, organizator Summer Shuffle Cup – największego polskiego turnieju shufflew ostatnich 4 latach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.