Okradali opuszczone domy na trasie budowy S19 Lublin-Kraśnik. Wpadli na gorącym uczynku

zlodziej wlamanie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku złodziei, którzy okradali dom przeznaczony do rozbiórki w związku z budową S19 Lublin-Kraśnik. Wpadli, gdy wynosili piec CO z opuszczonego domu.

W środę policjanci z komisariatu w Bełżycach zostali powiadomieni o kradzieży w jednym z domów przeznaczonych do rozbiórki na trasie nowej drogi ekspresowej S19 na terenie gminy Niedrzwica Duża.

Na miejscu patrol zastał grupę mężczyzn, którzy akurat ładowali na busa różne elementy metalowe, w tym dwa zdemontowane piece CO. Dziesięciu zastanych na miejscu mężczyzn w wieku od 29 do 59 lat zostało zatrzymanych.

Wszyscy zatrzymani trafili na komisariat w Bełżycach. Bardzo szybko okazało się, że nie było to ich jedyne przewinienia. Wcześniej na cel obrali sobie inny dom, skąd również skradli piec CO, który następnie sprzedali na złomie.

Jak wyjaśnili pieniądze zostały przez nich przeznaczone na remont busa oraz zakupy spożywcze. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Może im grozić kara do 5 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.