Ogromny pożar w zakładzie utylizacji opon w Sernikach. Z ogniem walczy 150 strażaków

Pożar składowiska opon w Sernikach pod Lubartowem | fot. Radosław Czarnecki / czarneckistudio.pl / lubartow24.pl

Ponad stu pięćdziesięciu strażaków walczy z ogromnym pożarem w zakładzie utylizacji opon w Sernikach pod Lubartowem. Pali się ponad 300 ton zużytych opon.

Informację o pożarze w zakładzie utylizacji opon w Sernikach pod Lubartowem strażacy otrzymali w nocy z niedzieli na poniedziałek około godz. 1 w nocy. Ze zgłoszenia wynikało, że płonie hala magazynowa, w której znajdują się maszyny i opony.

„Sytuacja została wstępnie opanowana. Na miejscu pracuje 50 zastępów straży pożarnej z OSP (30) i PSP (20), w tym 150 strażaków. Spaliła się całkowicie hala magazynowa oraz częściowo hala produkcyjna i jej wyposażenie. Pali się ponad 300 ton zużytych opon” – informuje Dariusz Sierociński, rzecznik PSP w Lubartowie.

Strażacy do akcji gaśniczej wykorzystują również dwie fadromy, które pomagają strażakom przerzucać tlące się opony. Jak informują strażacy, akcja dogaszania składowiska opon może potrać jeszcze wiele godzin. Na obecną chwilę nie wiadomo co było przyczyną pojawienia się ognia.

Droga pomiędzy Sernikami a Chlewiskami jest zablokowana. Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Znowu „przypadkowy” pożar. A kto za to płaci? Zwykli ludzie, którzy będą wdychac te zanieczyszczenia przez baaaardzo długi czas. Kiedy Rząd zrobi z tym porządek….? ?