Czerwone pasy akustyczne, ograniczenie prędkości do 40 km/h, a wkrótce także fotoradar – to zmiany, które Zarząd Dróg i Mostów wprowadza ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.
Miejsce to jest dobrze znane kierowcom oraz służbom ratunkowym. Chodzi o ul. Nadbystrzycką, która z prostej drogi, za skrzyżowaniem z ul. Romantyczną przechodzi w łuk, który prowadzi do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II i Krochmalną.
Co roku dochodzi tu do dużej ilości wypadków, które często kończą się śmiercią kierowcy lub pasażerów. Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników ruchu, ZDiM zdecydował o wprowadzeniu kilku zmian w organizacji ruchu.
Pasy akustyczne
Na ul. Nadbystrzyckiej w ostatnich dniach zostały wykonane pasy akustyczne w okolicy skrzyżowania Magdaleny Brzeskiej i Wapiennej oraz przed przejściami dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Romantyczną i Wapienną.
Głównym zadaniem pasów akustycznych jest informowanie kierowców, że zbliżają się do zdradliwego fragmentu jezdni. Przejeżdżając przez pasy akustyczne, wytwarzają się wibracje. To sygnał dla kierowcy, aby zwolnił.
Ograniczenie prędkości
Drogowcy w okolicy skrzyżowania Magdaleny Brzeskiej, Wapiennej i Romantycznej wprowadzili ograniczenie prędkości do 40 km/h. Informują o nim znaki pionowe, ustawione po obu stronach jezdni.
Dzięki temu pojazdy jadące od ul. Romantycznej będą miały ułatwione zadanie włączania się do ruchu. Dodatkowo na w/w odcinku zamontowane zostały też dodatkowe tablice odblaskowe ze znakami ostrzegawczymi A30 – uwaga wypadki.
Piesi na chodnikach
Do końca sierpnia zostaną też wykonane barierki i słupki z łańcuchami zabezpieczające chodnik na odcinku od ul. Wapiennej do Wigilijnej (jadąc w kierunku ul. Zana) o łącznej długości ok. 230 m.
Fotoradar batem na piratów drogowych
Urzędnicy starają się o instalację pierwszego w naszym mieście stacjonarnego fotoradaru na odcinku ul. Nadbystrzyskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Brzeskiej i ul. Jana Pawła II.
„Urząd Miasta Lublin złożył w WITD wniosek o ustawienie fotoradaru na ul. Nadbystrzyckiej. Obecnie oczekujemy na decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego” – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.
Koszty związane z wprowadzeniem fotoradaru pokryje Gmina Lublin. Pieniądze z mandatów trafiają do budżetu państwa. Czytaj więcej: W Lublinie stanie pierwszy stacjonarny fotoradar. Wiemy, gdzie się pojawi
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię