Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy rusza z pierwszą inwestycją w Lublinie. Po sąsiedzku galeria handlowa i McDonalds

Inwestycja mieszkaniowa Murapol Primo przy al. Spółdzielczości Pracy
Inwestycja mieszkaniowa Murapol Primo przy al. Spółdzielczości Pracy | fot. Murapol

Murapol to ogólnopolski deweloper, działający na rynkach największych miasta Polski. Właśnie rozpoczyna realizację pierwszej swojej inwestycji w Lublinie. Przy al. Spółdzielczości Pracy powstanie łącznie 332 mieszkania. Przyjrzeliśmy się inwestycji.

Murapol Primo przy al. Spółdzielczości Pracy

Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy Murapol rusza ze swoją pierwszą inwestycją w Lublinie. Obecnie działa w 19 miastach, w takich aglomeracjach jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź czy Trójmiasto, ale także w mniejszych miastach jak Bydgoszcz, Toruń czy Wieliczka. Dotychczas zrealizował 83 wieloetapowych inwestycji, w ramach których powstało ponad 424 budynków z 28,5 tys. lokali.

Inwestycja mieszkaniowa Murapol Primo powstanie na działce przy al. Spółdzielczości Pracy 47, naprzeciwko Galerii Olimp i restauracji McDonalds. Ten teren obecnie porastają drzewa i krzaki. Wkrótce działka zostanie ogrodzona, a na teren inwestycji wjedzie ciężki sprzęt. Urząd Miasta Lublin wydał zgodę na realizację inwestycji w połowie grudnia 2023 r.

Osiedle będzie się składać z dwóch 5-i 6-piętrowych budynków, w których przewidziano 332 mieszkania w konfiguracji 1-4 pokoje o powierzchni od 25 do 66 metrów kwadratowych. Mieszkania przewidziano również na parterze. Będą one miały dostęp do wybrukowanych kostką tarasów z zielonymi ogródkami o powierzchni nawet 113 m kw. Z kolei do lokali mieszkalnych na piętrach będą przynależeć nawet dwa balkony.

Inwestycja mieszkaniowa Murapol Primo przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie
Inwestycja mieszkaniowa Murapol Primo przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie | fot. Murapol

Udogodnienia dla mieszkańców

Same mieszkania mają być wyposażone w system smart home, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli sterować zarówno zdalnie – za pomocą aplikacji mobilnej – jak i manualnie ogrzewaniem, zaworami wody, roletami wewnętrznymi czy oświetleniem. Standardem mieszkań ma być również pakiet antysmogowy, w postaci filtrów zapewniających świeże powietrze we wnętrzach.

„Części wspólne w budynkach zostały zaprojektowanie w wysokim standardzie. Klatki schodowe i korytarze zostaną wyłożone m.in. trwałymi płytkami gresowymi, dekoracyjnymi panelami meblowymi imitującymi drewno czy też energooszczędną oprawą liniową LED. W holach wejściowych napotkamy duże lustra oraz estetyczne skrzynki pocztowe” – czytamy na stronie inwestycji.

Miejsca postojowe dla samochodów przewidziano w halach garażowych. Właściciele mieszkań zaparkują również na parkingu nadziemnym obok budynków. Posiadacze aut elektrycznych skorzystają ze stacji ładowania. Na terenie osiedla powstanie również plac zabaw.

Zgodnie z harmonogramem, prace na terenie inwestycji deweloper planuje rozpocząć w drugim kwartale 2024 r., zaś ich zakończenie w pierwszym półroczu 2026 r. Jak się dowiedzieliśmy, w ramach marcowej promocji klienci mogą nabyć mieszkania w cenie od 9 900 zł za metr kwadratowy.

ZOBACZ TAKŻE: Rusza budowa apartamentowca za Orfeuszem. Na 10. piętrach znajdzie się blisko 250 mieszkań o powierzchni od 32 do 122 m kw.

Inwestycja mieszkaniowa Murapol Primo przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie
Inwestycja mieszkaniowa Murapol Primo przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie | fot. Murapol

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Primo tylko z nazwy. Jeśli do artykułu dołączone są wizerunki przyszłych budynków, to zapowiada się paskudne blokowisko. Bez żadnego tchnięcia nowoczesności. Szkoda!!!