Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Nałęczowa. Ma być gotowa w 2024 r.

Marszałek Jarosław Stawiarski pokazuje przebieg obwodnicy Nałęczowa
Marszałek Jarosław Stawiarski pokazuje przebieg obwodnicy Nałęczowa | fot. Piotr Wójcik, UMWL

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Nałęczowa. Nowa droga o długości 5,2 km ma być gotowa w połowie 2024 r.

Obwodnica Nałęczowa

W czwartek (29.07) w Nałęczowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca pierwszego etapu budowy obwodnicy miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów – Bochotnica jako połączenie dróg wojewódzkich nr 830 i nr 826.

Obwodnica Nałęczowa przebiegać będzie po nowym śladzie. Swój początek będzie mieć w okolicy miejscowości Bochotnica-Kolonia i Sadurki, gdzie powstanie rondo. Zakończy się również rondem w okolicach Piotrowic Małych.

Zakres inwestycji obejmuje budowę estakad, przepustów, skrzyżowań, chodników i ścieżek rowerowych. Przewidziana jest też przebudowa przepompowni wody MZWiK w Nałęczowie. Długość nowej drogi to 5,2 km. Jej oddanie planowane jest na połowę 2024 r.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.