Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Nałęczowa. Ma być gotowa w 2024 r.

Marszałek Jarosław Stawiarski pokazuje przebieg obwodnicy Nałęczowa
Marszałek Jarosław Stawiarski pokazuje przebieg obwodnicy Nałęczowa | fot. Piotr Wójcik, UMWL

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Nałęczowa. Nowa droga o długości 5,2 km ma być gotowa w połowie 2024 r.

Obwodnica Nałęczowa

W czwartek (29.07) w Nałęczowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca pierwszego etapu budowy obwodnicy miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów – Bochotnica jako połączenie dróg wojewódzkich nr 830 i nr 826.

Obwodnica Nałęczowa przebiegać będzie po nowym śladzie. Swój początek będzie mieć w okolicy miejscowości Bochotnica-Kolonia i Sadurki, gdzie powstanie rondo. Zakończy się również rondem w okolicach Piotrowic Małych.

Zakres inwestycji obejmuje budowę estakad, przepustów, skrzyżowań, chodników i ścieżek rowerowych. Przewidziana jest też przebudowa przepompowni wody MZWiK w Nałęczowie. Długość nowej drogi to 5,2 km. Jej oddanie planowane jest na połowę 2024 r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.