Oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w województwie lubelskim. Kamiński i Wcisło z mandatami

Marta Wcisło z mandatem do Parlamentu Europejskiego
Marta Wcisło z mandatem do Parlamentu Europejskiego | fot. Marta Wcisło

Znamy oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w województwie lubelskim. Wybory zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu wszystkich głosów z województwa lubelskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego informuje, że najwięcej głosów zdobyło w niedzielę 9 czerwca Prawo i Sprawiedliwość. Na ugrupowanie zagłosowało 292 019 osób, co daje poparcie na poziomie 47,16 proc.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowało 161 002 osoby, czyli 26,00 proc. głosujących, a na Konfederację 93 542 (15,11 proc.). Czwarte miejsce zajęła Trzecia Droga. Komitet zyskał głosy 43 013, co stanowi jedynie 6,95 proc. Z kolei Lewica zyskała 20 381, czyli tylko 3,29 proc. Tym samym w województwie lubelskim nie przekroczyła progu wyborczego. Bezpartyjni Samorządowcy uzyskali poparcie 1,19 proc. – 7 342 głosy.

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Nowi europosłowie z województwa lubelskiego

Taki podział głosów oznacza, że PiS przypadnie jeden mandat z województwa lubelskiego. Europosłem będzie Mariusz Kamiński, na którego zagłosowało 110 466 osoby. Mandat z listy KO weźmie posłanka Marta Wcisło, na którą zagłosowało 103 740 wyborców.

Dobry wynik osiągnął również lider listy Konfederacji, Mirosław Piotrowski. Głosowało na niego 58 638 wyborców. Mimo tego europosłem nie zostanie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.