Oferty lubelskich uczelni w jednym miejscu. Na Placu Litewskim trwa akcja Studiuj w Lublinie

Oferty lubelskich uczelni na Placu Litewskim
Oferty lubelskich uczelni na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Młodzież z całego regionu może zapoznać się z ofertą różnych uczelni. Na Placu Litewskim trwają wspólne drzwi otwarte lubelskich uczelni. To pierwsze i największe tego typu wydarzenie skierowane do kandydatów na studia zarówno z województwa lubelskiego, jak i całej Polski.

Oferta uczelni na Placu Litewskim

Tegoroczni kandydaci na studia odwiedzając Plac Litewski, mogą poznać szeroką ofertę edukacyjną wielu szkół wyższych z terenu Lublina. W ramach wydarzenia Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie – Akademia Nauk Stosowanych oraz Lubelska Akademia WSEI prezentują własny program, poprzez który zapoznają uczniów z praktycznym wymiarem studiów i możliwościami rozwoju w różnych obszarach.

Pracownicy poszczególnych uczelni przybliżą kandydatom na studia przebieg procesu rekrutacyjnego i wymagania stawiane przed maturzystami w nadchodzącej rekrutacji na studia. Uczniowie wszystkich klas szkół średnich mogą również spotkać się ze studentami zaangażowanymi w działalność kół naukowych oraz organizacji studenckich, w tym międzynarodowych, działających na terenie Lublina.

Organizatorzy przewidzieli również atrakcje towarzyszące, które pozwolą odpocząć, spotkać się z rówieśnikami lub spędzić wolny czas w ciekawy sposób. Miasto Lublin zachęca do udziału w różnego typu wycieczkach po mieście. Ich tematyka jest szeroka – od tego jakie rośliny i zwierzęta występują w mieście („Spacer przyrodniczy”), przez jego historię, najważniejsze wydarzenia i ciekawostki, a także urokliwe zakątki („Sześć tysięcy kroków po Lublinie”), po odkrywanie miejsc, które tworzą kreatywny klimat Lublina w aspekcie kulturalnym, społecznym oraz akademickim („Lublin, jego skarby i atrakcje”).

Można również poznać miasto z pokładu zabytkowych pojazdów – autobusu Gutek i trolejbusu Ziutek. Natomiast współczesnym autobusem miejskim można pojechać trasą wiodącą przez Specjalną Strefę Ekonomiczną i poznać przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w Lublinie („Poznaj Gospodarczy Lublin”). Udział w atrakcjach jest bezpłatny, a formularze zgłoszeniowe na poszczególne wycieczki dostępne na stronie: student.lublin.eu.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-14:00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.