Odpowiedzą za wyłudzenie złotych monet o wartości 1,2 mln zł. Pierwsze zatrzymania

Odpowiedzą za wyłudzenie od mieszkanki Lublina złotych monet o wartości 1,2 mln złotych | fot. KMP lublin
Odpowiedzą za wyłudzenie od mieszkanki Lublina złotych monet o wartości 1,2 mln złotych | fot. KMP lublin

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są związani ze sprawą wyłudzenia od 92-letniej mieszkanki Lublina złotych monet o wartości 1,2 mln złotych. Śledczy informują, że sprawa jest rozwojowa.

Pierwsze zatrzymania ws. wyłudzenia złotych monet

Do zdarzenia doszło na początku stycznia o czym pisaliśmy tutaj. Mieszkanka Lublina myśląc, że pomaga policji w zatrzymaniu groźnych oszustów przekazała fałszywym policjantom złote monety o łącznej wartości 1,2 mln złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów, zgłosiła sprawę na policję.

Nad sprawą pracowali operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie wspierani przez kryminalnych z KWP w Lublinie. Funkcjonariusze dzięki dokładnej analizie pozostawionych przez sprawców śladów wpadli na trop osób biorących udział w przestępstwie.

Już pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Opatowa zatrzymani zostali dwaj mężczyźni w wieku 26 i 32 lat. Przy sprawcach zabezpieczono gotówkę w kwocie blisko 20 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli zarzuty oszustwa i zostali przez sąd tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Kolejny z biorących udział w przestępstwie mężczyzn w ręce policjantów wpadł wczoraj. 24-latek został zatrzymany na terenie Warszawy. Mężczyzna dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty udziału w oszustwie.

„24-latek jest dobrze znany Policji. Niedawno opuścił tymczasowy areszt, gdzie przebywał w związku z oszustwami na policjanta. Sprawa jest rozwojowa” – informuje kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawcom grodzi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gdyby nikt z banku nie brał udziału w tym procederze, to by nie wiedzieli, że staruszka ma taki depozyt, sprawdzić logi w banku kto sprawdza salda kont staruszków i typuje ofiary, ale policja chyba nie umie połączyć takich faktów…