Odpowiedzą za kradzież i niszczenie flag państwowych

policja

Wczoraj wieczorem do policyjnego aresztu trafiło dwoje 17-latków, natomiast ich 16-letnia koleżanka została umieszczona w policyjnej izbie dziecka. Cała trójka ukradła z Placu Litewskiego flagi państwowe. Zostali zauważeni przez pracowników monitoringu miejskiego. Okazało się, że byli nietrzeźwi.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20.40. Pracownicy monitoringu miejskiego zaobserwowali trójkę młodych ludzi, którzy z Placu Litewskiego dopuścili się kradzieży trzech flag państwowych. Rozbawiona młodzież idąc przez miasto wymachiwała i uderzała flagami.

Całą trójkę zatrzymała straż miejsca, a następnie przekazała policjantom. Wszyscy są mieszkańcami Lublina w wieku 16 i 17. Jak się okazało byli nietrzeźwi. Najmłodsza z zatrzymanych została umieszczona w policyjnej izbie dziecka, natomiast dwoje jej starszych kolegów trafiło do policyjnej celi.

Młodzi mieszkańcy Lublina muszą liczyć się z odpowiedzialnością za kradzież i niszczenie flag państwowych. Sprawa 16-latki trafi do sądu rodzinnego, natomiast 17-latkowie muszą liczyć się z odpowiedzialnością, na podstawie przepisów kodeksu karnego, za co może im grozić kara do roku pozbawienia wolności.

materiały policji | fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.