Od początku działalności tego projektu odbyło się 265 wydarzeń, gromadząc ponad 5,8 tysiąca uczniów z 85 różnych placówek oświatowych, obejmujących szkoły podstawowe, średnie, zawodowe i ośrodki szkolno-wychowawcze. Uczestnicy tych spotkań przeszli niemal 730 kilometrów, a wspólne wędrówki po mieście trwały łącznie 510 godzin. W całym programie zaangażowanych było 14 Przewodniczek i Przewodników Inspiracji.
II edycja spacerów odkryj Lublin zakończona sukcesem
Za nami II edycja spacerów „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!”. Od września w miejskim programie wzięło udział ponad 3 tys. uczennic i uczniów lubelskich placówek oświatowych.
Dla kogo jest „Odkryj Lublin” – zainspiruj się historią naszego miasta!
Program został stworzony specjalnie dla uczniów lubelskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem tej inicjatywy było zaangażowanie młodzieży do samodzielnego odkrywania historii oraz atrakcji turystycznych Lublina, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa i eksploracji.

– Zarówno pierwsza, jak i druga edycja cyklu spacerów z przewodnikiem dla dzieci i młodzieży z naszego miasta wzbudziła ogromne zainteresowanie lubelskich placówek oświatowych. W programie uczestniczyło już ponad 5,8 tys. młodych osób. To ciekawy sposób na uzupełnienie szkolnej wiedzy na temat niezwykłej historii, zabytków oraz tradycji Lublina i bardzo cieszę się, że lubelscy uczniowie oraz uczennice tak chętnie z tej możliwości korzystali – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Odkryj Lublin — lekcja historii okraszona ciekawą opowieścią
Program spacerów ruszył wiosną br. jako element obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Jesienna, druga edycja cyklu trwała od września do 13 grudnia br. W tym czasie odbyły się 142 wydarzenia, w których udział wzięło 168 klas z 40 szkół i placówek oświatowych.
12 Przewodniczek i Przewodników Inspiracji przygotowało dla młodych mieszkanek i mieszkańców miasta spacery ogólne, tematyczne i dzielnicowe, kompleksowe zwiedzanie zabytków oraz gry miejskie i łamigłówki.

Muzeum Narodowe w Lublinie i zabytkowy Gutek w akcji
Oferta akcji została urozmaicona poprzez lekcje w Muzeum Narodowym w Lublinie oraz podróże zabytkowym autobusem Gutkiem, gdzie przewodnicy opowiadali o mijanych miejscach i obiektach. W sumie 3050 uczennic i uczniów wzięło udział w tych spotkaniach. Cztery wydarzenia były dostępne w polskim języku migowym, a dwa zostały zorganizowane w języku angielskim.
Najnowsze posty
Dodaj opinię