Odebrał 60 tys. zł wyłudzone od mieszkanek Lublina metodą „na policjanta”. Został zatrzymany po pościgu

Fałszywy policjant z pieniędzmi zatrzymany po pościgu
Fałszywy policjant z pieniędzmi zatrzymany po pościgu | fot. KMP Lublin

Fałszywy policjant wpadł na gorącym uczynku, kiedy odbierał gotówkę od jednej z mieszkanek Lublina. Wtedy wkroczyli prawdziwi policjanci. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać, jednak wpadł po pościgu. Śledczy są przekonani, że ofiar tego oszusta jest znacznie więcej.

Fałszywy policjant zatrzymany po odebraniu gotówki

Na trop oszusta działającego metodą „na policjanta” wpadli pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Lublina. Z ustaleń operacyjnych wynikało, iż ma on związek z przestępstwami na terenie naszego miasta. Policjanci namierzyli 47-latka w piątek (15.12).

„Zatrzymanie było bardzo dynamiczne. Mężczyzna próbował uciekać samochodem. Uszkodził radiowóz i dwa inne pojazdy. Na szczęście nie udało mu się zbiec. Kilka chwil wcześniej odebrał pieniądze od oszukanej emerytki, z którą spotkał się pod bankiem. Miał przy sobie 30 tysięcy złotych” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci udowodnili mu dwa przestępstwa. Mieszkanki Lublina straciły łącznie 60 tysięcy złotych. W obu przypadkach scenariusz działania był ten sam. Do emerytek zadzwonili przestępcy, którzy oświadczyli, że ich pieniądze są zagrożone. Oszuści nakłonili je do przekazania gotówki fałszywemu policjantowi. Pieniądze miały wrócić do seniorek po zakończeniu akcji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty udziału w oszustwie i wyłudzenia pieniędzy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Policjanci są przekonani, że ofiar 47-latka jest znacznie więcej, a sprawa jest rozwojowa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.