Oddział banku znika z centrum Lublina, a wraz z nim bankomaty

ING Bank Śląski zamyka swoją placówkę przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie
ING Bank Śląski zamyka swoją placówkę przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Liczba tradycyjnych, stacjonarnych oddziałów bankowych systematycznie spada i trend ten się utrzyma. Wraz z likwidacją oddziału — bywa, że usuwany jest też istniejący tam bankomat. I tak będzie i w tym przypadku. ING Bank Śląski zamyka swoją placówkę w centrum Lublina.

Zamknięcie oddziału ING Banku Śląskiego

„30 września 2022 r. o godz. 17.00 zamkniemy na stałe placówkę bankową w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 10” – taki komunikat w ostatnich dniach otrzymali klienci ING Banku Śląskiego. Wraz z zamknięciem placówki zlikwidowane będą także mieszczące się wewnątrz dwa bankomaty/wpłatomaty.

Powodów zamknięcia jedynej placówki w samym centrum bank jednak nie podaje. Lublinianom pozostaje załatwiać finansowe sprawy w pozostałych oddziałach banku przy ul. Zana 39 i ul. Obywatelskiej 9. Do dyspozycji klientów są również punkty sprzedaży ING Express w centrach handlowych Lublin Plaza i Felicity Lublin.

Coraz mniej stacjonarnych placówek banków

Trend likwidowania stacjonarnych oddziałów w dużych miastach wynika z większej skłonności klientów z miast do korzystania z mobilnej bankowości oraz z przyczyn geograficznych. Dla klientów banków mniej dotkliwe jest zamykanie punktów położonych blisko siebie w dużych miastach niż pojedynczych na obszarach wiejskich.

Klienci większość spraw mogą załatwić bezpiecznie i na odległość przez bankowość elektroniczną, ale też za pośrednictwem infolinii, gdzie konsultanci pomogą w wielu kwestiach i zrealizują większość transakcji.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.