Odbudować lubelski żużel

Lubelscy zawodnicy na lubelskim torze żużlowym. Taki jest plan działania Miasta Lublin i Klubu Motorowego KM Cross. – Chcemy odbudować lubelski żużel.

Niestabilna sytuacja finansowa, problemy ze wznowieniem licencji i znalezieniem sponsora strategicznego, postawiły reaktywację klubu pod dużym znakiem zapytania.

W listopadzie 2015 roku prezydent miasta Krzysztof Żuk wspólnie z biznesmenem Jackiem Burym, zadeklarowali utworzenie nowego klubu żużlowego, który w 2017 roku przystąpiłby do rozgrywek ligowych.

– Po latach ściągania w Kozim Grodzie armii zaciężnej żużlowców z całej Polski, chcemy przypomnieć wszystkim czasy, gdy Lublin był stolicą polskiego czarnego sportu. Tradycje związane ze szkoleniem i startami przy Al. Zygmuntowskich warte są wskrzeszenia, a KM Cross Lublin bazując na wieloletnim doświadczeniu w sportach motorowych jest w stanie tego dokonać. – informują właściciel KM Cross.

Razem z Miastem Lublin chcą odbudować lubelski żużel, co zaczęli robić już w 2015r. W Pierwszym roku działalności klubu w zakresie szkolenia żużlowców udało się przetestować na torze ponad setkę adeptów, z których zostało wyłonionych kilkunastu najbardziej perspektywicznych. Część z nich zdała licencje żużlowe i pojechała w zawodach.

– Jak już pokazaliśmy, naszym celem nie jest kupowanie, czy wypożyczanie zawodników, ale szkolenie od podstaw. Tak, by być może już w przyszłym roku zawodnicy z Koziego Grodu stanowili o sile ligowego zespołu, aby ściągali na trybuny swoich znajomych i rodzinę, aby dla lubelskiego żużla mogli zrobić więcej niż armia zaciężna. – dodaje.

Naszą ambicją jest patrzeć jak chłopaki z Lublina dźwigają z kolan czarny sport nad Bystrzycą, jak odnoszą pierwsze sukcesy na torze, jak angażują się w każdy przejazd. Chcemy, aby lubelski skład utożsamiał się miastem, z klubem, z zasługujący na najlepszą rozrywkę lubelskimi kibicami. Dlatego podjęliśmy się ambitnej misji odbudowania lubelskiego żużla. – dodaje. Młodzi lublinianie zasługują na szansę, a Lublin i kibice na speedway na wysokim poziomie.

(fot. MK Cross Lublin)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.