Odbierała pieniądze z oszustw na CBŚP. 22-latka w rękach prawdziwych policjantów

Policjanci zatrzymali 22-latkę do sprawy oszustw na funkcjonariusza CBŚP
Policjanci zatrzymali 22-latkę do sprawy oszustw na funkcjonariusza CBŚP | fot. KMP Lublin

Kara do 8 lat pozbawienia wolności grozi 22-latce, która brała udział w oszustwach na funkcjonariusza CBŚP. Kobieta odbierała od poszkodowanych pieniądze.

Fałszywa policjantka CBŚP zatrzymana

Na trop 22-latki wpadli policjanci z Lublina wchodzący w skład specjalnie powołanej grupy śledczej zajmującej się oszustwami metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze powiązali mieszkankę województwa małopolskiego z przestępstwem, do którego doszło miesiąc temu w Lublinie.

„Na numer stacjonarny 69-latka zadzwonił oszust podszywający się za policjanta. Zdaniem dzwoniącego, ktoś miał podrobić dowód osobisty seniora i przy jego pomocy próbować wypłacić oszczędności z konta. By uchronić pieniądze. mieszkaniec Lublina miał wypłacić wszystkie oszczędności i przekazać je policjantce CBŚP” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Zebrane w sprawie dowody doprowadziły policjantów do Gdańska. Tam funkcjonariusze zatrzymali 22-latkę. Kobieta wpadła niedługo po dokonaniu oszustwa w Gdyni. Przy zatrzymanej policjanci odnaleźli 10 000 złotych pochodzące z przestępstwa oraz telefony komórkowe i karty sim.

„Kobieta została przewieziona do Lublina. Usłyszała dwa zarzuty udziału w oszustwie. Jej zadaniem było podszywanie się pod funkcjonariusza CBŚP i odbieranie od emerytów oszczędności. Za te przestępstwa może jej grozić do 8 lat więzienia” – dodaje kom. Gołębiowski,

22-latka decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na okres 2 miesięcy. Policjanci typują ją do innych oszustw. Sprawa jest rozwojowa.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.