Od wtorku rusza nowy punkt rejestracji uchodźców z Ukrainy. Tym razem w centrum miasta

Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy przy ul. Lwowskiej
Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy przy ul. Lwowskiej | fot. UM Lublin

Od wtorku w siedzibie Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych przy ul. Lwowskiej ruszy drugie Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy. Uchodźcy będą mogli tu złożyć wniosek o numer PESEL i załatwić inne sprawy.

Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy przy ul. Lwowskiej

Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy (CPOU) zostanie uruchomione w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych przy ul. Lwowskiej 11 – wejście od strony boiska. Przy 14 stanowiskach wyposażonych w niezbędny sprzęt, czyli drukarki, skanery i czytniki linii papilarnych prowadzone będą procedury nadawania numerów PESEL. Na miejscu uchodźcy będą mogli bezpłatnie wykonać zdjęcia do dokumentów.

Ważne: Nie ma możliwości parkowania aut na terenie placówki!

Rodzaje spraw obsługiwanych przez Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy:

  • nadanie numeru PESEL,
  • zakładanie profilu zaufanego,
  • jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 300 zł,
  • świadczenia rodzinne,
  • świadczenia z pomocy społecznej,
  • świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, tzw. świadczenie 40 zł.

Obsługa administracyjna obywateli Ukrainy będzie świadczona od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15.

Mniej lokalizacji nadawania numerów PESEL

W związku z uruchomieniem drugiego CPOU, od wtorku (29.03) nadawanie wniosków o PESEL obywatelom Ukrainy będzie się odbywało w czterech lokalizacjach: Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy przy ul. Lwowskiej 11, Centrum Pomocy Obywatelom Ukrainy przy ul. Zemborzyckiej 88 oraz w dwóch BOM-ach: przy ul. Wieniawskiej 14 oraz Filaretów 44.

Z przekazanych informacji przez Urząd Miasta Lublin wynika, że od 16 marca do 25 marca we wszystkich punktach nadających numer PESEL obywatelom Ukrainy zostało nadanych blisko 2 tys. numerów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.