Od soboty zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną

IMG 20180911 084853
Trwa układanie tymczasowej nawierzchni, którą pojadą samochody po zmianie organizacji ruchu | fot. Dominik Wąsik

Od soboty zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Ruch zostanie skierowany na nową jezdnię, a ciężarówki na objazd.

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu została zaplanowana na sobotni (15 września) wieczór. – Powodem wprowadzanych zmian jest przystąpienie wykonawcy do rozbiórki jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż boiska, następie budowy nowej konstrukcji jezdni i łącznicy – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

– Ruch zostanie przeniesiony w obu kierunkach na nowobudowaną, północną jezdnię po stronie lubelskiego klubu jeździeckiego – zapowiada Kieliszek.

Jak będzie wyglądać nowa organizacja w praktyce?

– W praktyce będzie to oznaczać, że istniejące, tymczasowe skrzyżowanie ul. Krochmalnej z ul. Diamentową będzie funkcjonowało na identycznych zasadach, ale zmieni swoją lokalizację – wyjaśnia Kieliszek.

Od strony Czubów

Kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką przejadą na nowobudowaną, północną jezdnie ul. Krochmalnej przewiązką, która funkcjonuje między tymże skrzyżowaniem a mostami nad Bystrzycą. Następnie na wysokości budowanych estakad relacje zostaną rozdzielone.

Na pasie na wprost zostaną ci jadący do ul. Diamentowej, z lewoskrętu będą korzystali ci jadący w kierunku Dworca PKP. Dalej objazd będzie prowadził ul. Ciepłą do ul. Betonowej. Ta ostatnia będzie funkcjonowała jako jednokierunkowa na odcinku między ul. Ciepłą a ul. Krochmalną.

Od strony dworca PKP

W odwrotnym kierunku, czyli od Dworca PKP w stronę ul. Jana Pawła II kierowcy będą skręcać w ul. Włościańską, którą dojadą do ul. Ciepłej a dalej do jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż LKJ. Ul. Włościańska tak samo jak ul. Betonowa będzie jednokierunkowa, z zachowaniem relacji od ul. Krochmalnej do ul. Ciepłej.

Zachowany zostanie zakaz skrętu dla jadących od strony Dworca PKP w kierunku dzielnicy Wrotków, czyli z ul. Ciepłej nie będzie możliwości skrętu w lewo w kierunku ul. Diamentowej. Tak jak obecnie z tego zakazu zwolnione będą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej.

Od strony Wrotkowa

Jadący od strony wiaduktu kolejowego będą poruszali się łącznicą, z której będą mogli skręcić w prawo w ul. Ciepłą i kontynuować jazdę w stronę Dworca PKP lub jechać prosto w kierunku ul. Nadbystrzyckiej i ul. Jana Pawła II.

Ruch pieszy i rowerowy

– Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony i pokierowany po stronie lubelskiego klubu jeździeckiego. Ciągi częściowo są już wykonane z kruszywa i na tyle szerokie, że powinny pomieścić obie grupy użytkowników – dodaje Kieliszek.

Ciężarówki na objazd

Organizacja ruchu będzie dotyczyła wyłącznie pojazdów o masie do 3,5t oraz pojazdów komunikacji miejskiej. – Cięższe pojazdy zostaną skierowane w ul. Nabystrzycką i ul. Muzyczną – zapowiada Kieliszek.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać co najmniej do końca roku.

Mapa objazdów

TOR DIAMENTOWA KROCHMALNA OBJAZDY 10 09 2018 page 001

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.