Od soboty strefa czerwona w kolejnych powiatach woj. lubelskiego. Dodatkowe obostrzenia

ważne szpital
Zdjęcie ilustracyjne

Od soboty, 10 października, na nowej liście stref czerwonych znajdą się kolejne powiaty z woj. lubelskiego. Bardzo ważną zmianą jest likwidacja strefy żółtej – zasady w niej obowiązujące zostają rozciągnięte na cały kraj.

Ministerstwo Zdrowia aktualizowało listę powiatów, które trafiły do strefy czerwonej i żółtej. Od najbliższej soboty 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą (więcej informacji TUTAJ). Na tej liście znalazły się również dwa nowe powiaty, które zostaną objęte strefą czerwoną i oznacza to dodatkowe obostrzenia dla mieszkańców.

  • powiat łęczyński pozostaje w dalszym ciągu w strefie czerwonej,
  • powiat janowski znajdzie się w strefie czerwonej,
  • powiat włodawski znajdzie się w strefie czerwonej.

Jakie obostrzenia obowiązują w strefie czerwonej?

Od piątku – 9 października, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wysyłało wiadomości SMS do mieszkańców powiatów, które weszły do strefy czerwonej. Wszystko po to, żeby pamiętali o przestrzeganiu obowiązujących zasad.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.